Analiza techniczna

Otwarcie handlu jest możliwe dopiero po analizie sytuacji rynkowej. Istnieje wiele metod, aby wykonać to zadanie. Ale analiza techniczna jest wykorzystywana przez prawie wszystkich przedsiębiorców. Z wyjątkiem, być może, tych, którzy sprzedają na nowości. Ale nie ma wielu handlowców tak.

Dzisiaj mówimy o analizie technicznej. Konkretnie, jakie są główne błędy przedsiębiorców (zwykle początkujących) dokonać w praktyce stosowania analizy technicznej.

Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieistotne. Jednak te małe rzeczy zmieniają przebieg handlu na gorsze. Dlatego lepiej jest zwrócić uwagę na te popularne błędy na raz, aby wykluczyć ich negatywny wpływ na handel na początku.

Konstrukcja poziomu

Poziom handlu jest podstawową metodą handlu, którego skuteczność została udowodniona przez więcej niż jednego pokolenia przedsiębiorców. Ale dla pomyślnego handlu bardzo ważne jest, aby nauczyć się definiować je poprawnie na wykresie cenowym. Głównym błędem niektórych początkujących handlowców jest przeprowadzenie poziomów nie przez Ekstrema Świecznik, ale przez ich ciała. Nie można powiedzieć, że to bardzo poważna luka. Jednak taka budowa linii może wpłynąć na konto handlowe, ponieważ utrudnia prawidłową identyfikację punktu wejścia i zidentyfikowanie fałszywego podziału.

Ignorowanie poziomów

Wzorce i kształty świec można dużo powiedzieć o sytuacji rynkowej. Jednak handel w nich wymaga szczególnej uwagi. Jeśli widzisz, na przykład, figura kontynuacji trendu na wykresie, musisz sprawdzić, czy istnieje silny poziom w swojej ścieżce. Może mylić wszystkich planów handlowych. Ruch trendu nie będzie kontynuowany, a transakcja zostanie zamknięta ze stratą. Nie spiesz się, aby otworzyć zamówienie natychmiast po utworzeniu figury Świecznik. Powinniśmy poczekać na potwierdzenie jego sygnału i zobaczyć, jak cena będzie zachowywać się w pobliżu ważnego poziomu.

Wątpliwe handlu

Analiza techniczna obejmuje szeroką gamę narzędzi, w tym wzorców. Najbardziej popularne z nich są łatwo zapamiętane, a nawet początkujący rynku bardzo szybko zaczyna "czytać" je na wykresie. Jeśli wzór jest utworzony zgodnie z zasadami, jest uderzające w skrócie na wykresie. Ale czasami przedsiębiorca próbuje zobaczyć, co chce zobaczyć na wykresie, a nie to, co naprawdę chce zobaczyć. On wyznacza świecowy model, który nie w pełni spełnia warunki jego formacji i otwiera rozkaz. Takie podejście stwarza ryzyko dla depozytu.

Chęć handlu na małych TFs

Początkujący przedsiębiorcy starają się zarabiać, wybierając małe ramy czasowe dla handlu tak szybko jak to możliwe. Ale należy rozumieć, że tehanalysis działa lepiej na dużych TF (z zegarów i powyżej). Tłumaczy to fakt, że wpływ tak zwanego szumu rynkowego na takie wykresy jest zminimalizowany. A to pozwala uzyskać dokładniejsze sygnały.

Mam nadzieję, że znajdziesz moje komentarze na temat analizy technicznej przydatne.

Inga Fiodorowa

02.10.2019