Gdzie umieścić Stop-Loss na otwartym handlu? To pytanie zostanie odebrane przez Stop Loss wskaźnik ATRonChart, który mam zamiar powiedzieć o dziś. Wygląda na to, Bollinger paski na wykresie. Jednak algorytm tego wskaźnika obejmuje odczyty innego podstawowego instrumentu analizy rynku-ATR. Krzywe na wykresie wskazują na obecną zmienność rynku.

AtRonChart parametry

Zainstaluj wskaźnik Stop-Loss w terminalu MT4 będzie łatwe. Musisz postępować zgodnie ze zwykłym wzorem.

Przyjdź do MT4. Z menu wybierz "plik", a następnie "Otwórz katalog danych". Otworzy się okno z plikami terminala. Jesteśmy zainteresowani w "MQL4" folder i "wskaźniki" folder w nim. W tym miejscu należy umieścić plik wskaźnika. Dam Ci link do pobrania go na końcu tego artykułu. I nie zapomnij zrestartować Terminal handlowy po tych wszystkich manipulacjach lub zaktualizować zakładkę "wskaźniki" w "Navigator".Teraz o parametrach.To trochę, a ważny jest jeden. To ATRPeriod. Położenie linii wskaźnikowych zależy od jego wartości. Im więcej ATRPeriod, tym bliżej linii wskaźnikowych będzie poziom cen. I odwrotnie. Im mniejsza ATRPeriod, tym dalsze linie wskaźnikowe będą z poziomu ceny.Parametr ATRFactor może służyć do zmiany wyglądu linii wskaźnikowych.

W ogóle, trzeba będzie eksperymentować z ustawieniami. Mogą się różnić w zależności od tego, która para walutowa jest przedmiotem obrotu i w którym terminie.

Zastosowanie wskaźnika w handlu

Na wykresie wygląda tak:

Pierwotnie był przeznaczony do określenia poziomu, w którym Stop-Loss powinien być ustawiony. W tym celu ATRonChart.linie są używane

Niektórzy przedsiębiorcy nie są ograniczone do korzystania z wskaźnika tylko ustawić SL. Służy również do identyfikacji punktów wejścia na rynek. Zwykle odbywa się to na małych przedziałach czasowych. Strategia jest prosta. Gdy cena pary walutowej w obrocie dotyka jednej z linii wskaźnikowych, transakcja otwiera się w przeciwnym kierunku. Zysk jest mały-10-15 punktów. Ale chcę Cię ostrzec od razu, że taki handel wymaga doświadczenia. Dlatego nie polecam za pomocą tego wskaźnika dla początkujących, aby uzyskać sygnały do otwarcia pozycji handlowych. Lepiej jest używać go tylko do zainstalowania Stop-Loss.

Dla ATRonChart, istnieje wspólna reguła dla wszystkich narzędzi analizy rynku. Jego działanie powinno być testowane w handlu demo przed jego zainstalowaniem na wykresie rzeczywistego rachunku transakcyjnego.Pobierz wskaźnik Stop Loss:Wykres ATRonChart