BitcoinBitcoin obchodzi dziś swoje "urodziny". Jego sieć pojawiła się 10 lat temu. Z biegiem lat, kryptowaluta ma długą drogę: z aktywów, że prawie nikt nie wiedział o, do instrumentu inwestycyjnego, który przyciąga uwagę dużych inwestorów na całym świecie.

Eksperci odnotują główne powody szybkiego wzrostu popularności Bitcoin. Posiada cechy, które nie znajdują się w innych instrumentach finansowych: duża szybkość operacji, Niskie prowizje, decentralizacja i prywatność.

<The turning point in the ten-year history of the cryptocurrency was 2015. turning="" point="" in="" the="" ten-year="" history="" of="" the="" cryptocurrency="" was=""></The turning point in the ten-year history of the cryptocurrency was 2015.> Następnie Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał Bitcoin za środek płatniczy. Rok 2017 był szczyt jego popularność na świecie. Na tle fantastycznej zmienności, wartość Bitcoin wzrosła do $20 000 do końca roku.

<In connection with the anniversary, market participants once again remember the creator of Bitcoin, who is known under the pseudonym of Satoshi Nakamoto. connection="" with="" the="" anniversary,="" market="" participants="" once="" again="" remember="" the="" creator="" of="" bitcoin,="" who="" is="" known="" under="" the="" pseudonym="" of="" satoshi=""></In connection with the anniversary, market participants once again remember the creator of Bitcoin, who is known under the pseudonym of Satoshi Nakamoto.> Jak dotąd nic nie wiadomo o tym człowieku. Ale zainteresowanie jest tak wielkie, że niektóre agencje detektywistyczne w niektórych krajach zdecydowały się przyjść razem, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie.

<In 2018, the Bitcoin market showed a downward trend. 2018,="" the="" bitcoin="" market="" showed="" a="" downward=""></In 2018, the Bitcoin market showed a downward trend.> Jednak eksperci uważają, że rynek będzie stopniowo odzyskać, jak rozwija się jego rozporządzenie i dużych inwestorów przyjść. Jednak nie należy oczekiwać poważnego przełomu na rynku Bitcoin w 2019.