cena ropy naftowej w 2019. wpływ czynników i prognoz.W pierwszych dniach stycznia wyniki z poprzedniego roku są tradycyjnie podsumowane i prognozy na nowy rok są dokonywane. Dotyczy to wszystkich rynków, w tym rynku ropy naftowej. Chcę poświęcić ten artykuł do niego dzisiaj. W styczniu-wrześniu 2018, rynek ropy naftowej wykazywał stały ruch w górę. Następnie było wiele opinii analityków, w którym przewidzieli koniec roku z ceną ropy Brent na poziomie blisko $100 za baryłkę. Jednak sytuacja zmieniła się dramatycznie, a cena baryłki ropy spadła o prawie 35 procent do końca roku. Głównymi przyczynami załamania się cytatów naftowych były negatywne prognozy dynamiki gospodarki światowej, a także wzrost produkcji ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, Rosji i Arabii Saudyjskiej, które są największymi graczami na tym rynku. Niektóre lokalne wydarzenia miały również pewien wpływ na rynek. Jaka będzie cena ropy naftowej w 2019? Po pierwsze, będę pamiętać, czynniki, które mogą wpływać na jego formacji.

Czynniki, które będą określać ceny ropy naftowej w tym roku

To dużo, ale skoncentruję się na tych najważniejszych.

W pierwszej połowie roku Państwa OPEC + będą wypełniać swoje zobowiązania wynikające z umowy w celu zmniejszenia produkcji surowców. I może ustabilizować sytuację na rynku.

Oczekuje się, że Stany Zjednoczone będą nadal zwiększać produkcję i tym samym zapobiegać wzrostowaniu cen ropy naftowej.

Zwolnienia przyznane przez USA do niektórych krajów wygaśnie w maju, aby umożliwić im przywóz ropy naftowej z Iranu. Reakcja rynkowa w dużej mierze zależeć będzie od tego, jak szybko te kraje znajdą nowych dostawców ropy naftowej. Ponadto Waszyngton może rozszerzyć zwolnienia.

Cena ropy naftowej w 2019 będzie zależeć również od stanu stosunków handlowych między USA i Chinami. Jeżeli dwie największe gospodarki nie pokonają swoich różnic i zawarły porozumienie, będzie to miało znaczny nacisk na światowy rynek ropy naftowej.

Oprócz tych czynników, cena ropy naftowej będzie miała wpływ na spodziewane obniżenie produkcji w Wenezueli i wywóz z Iranu, jak również niestabilne zaopatrzenie w surowce z Libii i siły wyższej.

Czego się spodziewać w bieżącym roku

Prognozy cen ropy naftowej różnią się od różnych analityków i instytucji finansowych. Niektóre z nich oczekują, że rynek pozostanie w depresji i ceny spadnie do $40-45 za baryłkę. Jednak istnieją również względnych optymistów wśród nich. Według ich prognoz, rynek ropy naftowej będzie najpierw odzyskać do poziomu $65 za baryłkę, a jesienią wzrośnie do $70 za baryłkę. Co będzie w rzeczywistości cena ropy naftowej w 2019 będziemy wkrótce nauczyć. Jestem pewien, że rynek ropy naftowej będzie interesujące obserwować i, oczywiście, należy go używać do zarabiania.Inga Fiodorowa03.01.2019