Wielka Brytania przeżywa najgorszy kryzys polityczny i gospodarczy od czasów II wojny światowej. Co to jest zapalenie żołądka? To właśnie nazywają wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Pamiętając o wszystkich wiadomościach na ten temat, konieczne jest podkreślenie najważniejszych:

  • Narodowe referendum w sprawie Brexit odbyło się 23 czerwca 2016. Większość mieszkańców głosowało za wycofaniem się kraju z Unii Europejskiej: 17 400 000 przeciw 15 100 000
  • Negocjacje w sprawie transakcji zakończyły się 16 listopada 2018: projekt porozumienia z UE był gotowy
  • Brexit miał się odbyć w marcu 29, 2019, ale data została zmieniona na korzyść 31 października: problematyczne aspekty umowy, z którym strona Brytyjska nie zgadza się, zostały zmuszone do przedłużenia terminu.
  • W lecie 2019, było nowe brytyjskie zawirowań politycznych, a Boris Johnson zastąpił Teresa Mae jako konserwatywny premier.
  • W dniu 28 sierpnia 2019, królowa Elżbieta II przyznała Johnsona prośbę o zamknięcie Parlamentu w dniach 11 września – 14 października, aby uniemożliwić opozycji powstrzymanie Brexit bez porozumienia.
  • W dniu 17 października UE i Zjednoczone Królestwo ogłosiły, że osiągnęli porozumienie w sprawie zmienionej Umowy w sprawie Brexit, która została zatwierdzona przez przywódców instytucji Europejskiej. Umowa wymaga zgody brytyjskich i europejskich parlamentów, a wyniki Brexit są nadal niejasne.
co to jest brexit? konsekwencje i wyniki brexit 2019

Konsekwencje i wyniki Brexit 2019

Jeśli uważasz, że wiadomości z https://www.umarkets.com/ru/brexit-news/to konsekwencje Brexit bez porozumienia doprowadzi do faktu, że Wielka Brytania nie będzie uprawniony do bezcłowego handlu z innymi państwami członkowskimi Unii. Irlandia Północna pozostanie w Zjednoczonym Królestwie, a Irlandia pozostanie częścią UE. W ten sposób Brexit może ożywić konflikt między nacjonalistami katolickimi a Pro-brytyjskimi protestantami. Rosnące koszty eksportu i importu, wysoka inflacja, ryzyko konfliktu krajowego-to konsekwencje Brexit bez porozumienia.

co to jest brexit? konsekwencje i wyniki brexit 2019

Wyniki Brexit będą znane po spotkaniu Izby Gmin brytyjskiego parlamentu, który odbędzie się 19 października. W końcu może odbyć się kolejne referendum. Będzie to wymagało kolejnego odroczenia Brexit i zmiany rządu. Istnieje również prawna możliwość całkowitego zniesienia zapalenia żołądka, uchylając Artykuł 50. Może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy Liberalni Demokraci uzyskać większość miejsc w Izbie Gmin.