Cudzysłów pary gwałtownie odwrócił trend, a nie można anulować zamówienie? W większości przypadków spowoduje to poważne straty. Ale taki prosty mechanizm jako Stop Loss pomoże zminimalizować straty finansowe. Zobaczmy, co to jest i jak z niego korzystać.

co to jest stop loss i jak go używać, aby zminimalizować straty

Take Profit i Stop Loss-jaka jest różnica i jak go stosować

W procesie handlu przedsiębiorca może dokonywać zarówno bezpośrednich, jak i odroczonych transakcji, które są wykonywane automatycznie, gdy zostaną osiągnięte określone warunki. Najprostszą odmianą takich zleceń jest take profit i Stop Loss. Pierwszy termin oznacza warunek, w którym konieczne jest zamknięcie pozycji i ustalenie zysku. Take Profit jest obliczana na podstawie pozycji Stop Loss i, co do zasady, jest 150-250 punktów od niego.Dlatego bardzo ważne jest, aby początkujący przedsiębiorca zrozumiał, jak ustawić Stop Loss i w jakich sytuacjach jest to właściwe. Rozważmy przykład.Bieżąca wartość EUR/USD wynosi 1,1276. Nie ma powodu, aby sądzić, że będzie tendencja wzrostowa w najbliższym przyszłości, ale może istnieć pewna zmienność.Aby uniknąć zakłócania transakcji, można ustawić Stop Loss w 1,1226, w którym to przypadku, jeśli transakcja idzie na stratę, co będzie stracić tylko 50 pipsy, nawet jeśli w wyniku spadku stawki spadnie znacznie niższe.Na zdjęciu poniżej pokazano, jak strategia działa na tendencję malejącą:co to jest stop loss i jak go używać, aby zminimalizować straty

Niewielkie straty są dopuszczalne tylko w ciągu dnia i krótszych przedziałach czasowych. Jeśli duża transakcja jest planowana z czasem oczekiwania w tygodniu, Broker może ustawić wymóg, aby ustawić Stop Loss co najmniej 300-400 punktów. To z kolei może doprowadzić do bardzo dużych strat. Dlatego nie zawsze należy używać Stop-Loss. Niektórzy eksperci radzą, aby zmniejszyć kwotę transakcji w takiej sytuacji w celu poziomu ryzyka, ale w rzeczywistości będzie to również zmniejszyć zysk.

Jak ustawić Stop Loss i Take Profit dla MetaTrader 4

Co to jest Stop Loss mamy posortowane, proponujemy przeczytać wskazówki doświadczonych handlowców na temat korzystania z tego narzędzia. I zacznijmy od poziomu, gdzie jest to właściwe, aby umieścić ten ogranicznik:1. Przeanalizuj wykres w ramach czasowych, w których pracujesz i porównaj je z dziennym wykresem.2. Znajdź maksimum na dzień i na obecnym terminie.3. Zrób to samo dla wartości szczytu i obliczyć ile punktów różnica między nimi jest.4. Jeśli zmienność jest w 100 pt, nie ma sensu w otwarciu transakcji. Najprawdopodobniej nie będzie poślizgo się Stop Loss, w wyniku których handel będzie nadal zamknięty, ale na poziomie, który jest znacznie niższy niż limit.5. Z dobrą zmienność 200-300 pkt lub więcej, można liczyć na dobry margines i uzyskać zakres ruchu, więc Stop Loss będzie działać w czasie.6. Jeśli transakcja jest uzasadniona, Otwórz Stop Loss na 50-80 pkt. poniżej cienia świecznika o minimalnej wartości. Wejdź w górę 180-200 pt i ustaw Take Profit.Opisany tryb, co do zasady, nie stoi w sprzeczności z polityką większości brokerów i nie podlega dodatkowym płatnościom ani prowizjom. Pamiętaj, ze Stop-Loss poniżej 50 pipsy, poślizgo jest powszechne, i może przegapić z powodu czasowej zmienności.Dowiemy się, jak ustawić Stop Loss w MetaTrader 4. Terminal pozwala na użycie rozszerzonej wersji zamówienia, zwanej Trailing Stop. Mechanizm zakłada, że jako wartość składnika aktywów rośnie, Stop Loss.Przykład: EUR/USD-koszty 1,302, Stop Loss jest ustawiony na 1,252. Tendencja nadal rośnie, a cena pary wzrasta do 1 310, w którym to przypadku Stop Loss wzrośnie również do 1 260. To nie jest trudne do obliczenia, że gdy rośnie o 50 pipsy od wartości początkowej, przedsiębiorca całkowicie pokrywa ryzyko utraty funduszy.Regionalnie korzystać Stop Loss i zobaczysz, że straty z nieudanych transakcji zmniejszy się znacząco i przychody staną się bardziej stabilne, a nawet.