Czas w MT4Czas w MT4 ma ważną wartość. Niektóre strategie przewidują handel podczas konkretnej sesji transakcyjnej. A przedsiębiorca powinien nie tylko wiedzieć, ale także zobaczyć na wykresie, kiedy zacząć handlować, a kiedy nadszedł czas, aby zakończyć handel. Ponadto ustawienia Expert Advisors często mają parametr czasu-GMT_Offset. Aby ustawić prawidłową wartość, musisz najpierw zrozumieć, co to jest czas w MT4.

Jest

W terminalu handlowym widzimy cytaty, które pochodzą z serwera firmy maklerowej. W związku z tym wyświetlany czas będzie odpowiadać czas miejsce, w którym znajduje się serwer brokera. Jeśli, powiedzmy, że jest zlokalizowane w Londynie, to MT4 będzie miał czas GMT. A jeśli serwer znajduje się w innym kraju, czas odpowiedniej strefy czasowej będzie również wyświetlany w terminalu. Ponadto sam przedsiębiorca może być w dowolnym miejscu na ziemi, gdzie czas różni się od czasu GMT i czasu serwera brokera. Sytuacja jest zbyt skomplikowana. Komplikuje się również fakt, że nie można zmienić czasu w terminalu handlowym. Nadal istnieją rozwiązania problemu. Można pracować z ustawieniami na komputerze lub użyć specjalnych wskaźników. W zakładce "Data i godzina" należy otworzyć okno "godziny dodatkowe" i określić "Londyn". Po tym, taca będzie wyświetlana GMT.

czasu, oprócz zegara lokalnego.

Wskaźniki czasowe

Oczywiście, jest to wygodne do pracy, jeśli cały układ jest wyświetlany bezpośrednio na wykresie. Aby to zrobić, można pobrać i zainstalować wskaźnik zegara. A następnie na wykresie zobaczymy niezbędne informacje tymczasowe:

Mam na uwadze, że czas dla Greenwich zimą będzie się różnić od czasu w Londynie o 1 godzinę. W ustawieniach tego wskaźnika można również pozwolić, aby pokazać czas lokalny. Możesz wyłączyć niektóre ustawienia, jeśli nie chcesz, aby były wyświetlane.

I tu jest inny wskaźnik czasu-XI-Vlines. Wygląda trochę inaczej. XI-Vlines posiada pionowe linie wskazujące początek i koniec sesji handlowych, co jest bardzo wygodne w handlu.

Myślę, że jest to najlepsza opcja. Czas wyświetlany w MT4 nie będzie już miał znaczenia, ponieważ wszystkie niezbędne informacje tymczasowe są wyświetlane na wykresie. Jeśli pracujesz z parametrami XI-Vlines, możesz dostosować wskaźnik do swoich zadań i uczynić go tak wygodnym, jak to tylko możliwe.

Przez link poniżej można pobrać archiwum, gdzie znajdziesz oba te wskaźniki:

indikatory-vremeni

Inga Fiodorowa

12.11.2018