Site icon Forexdata

Darvas Box-Metoda handlu udanego przedsiębiorcy

Darvas Box Metoda Handlu Udanego Przedsiębiorcy

Handel wymaga dużo wysiłku, aby nauczyć się pożądanego rezultatu. Tworzenie własnej strategii handlowej, która pozwoli Ci zarobić stabilnie-główne zadanie, które musi zostać rozwiązane przez przedsiębiorcę. I w tej pracy, korzystanie z metod handlowych, które były używane przez znanych handlowców, nie jest przeszkodą w ogóle. Dziś powiem ci o jednym z nich-to Darvas Box lub Darwasa obszarze (kanał). Nazwa pochodzi od autora. Ubiegłego wieku, nie było takiego przedsiębiorcy, Nicholas Darwas. Muszę powiedzieć, najpierw stał się znany jako wielki tancerz. I później, Darvos zaczął być mówił o jako sukces przedsiębiorcy. Był w stanie zarobić 2 000 000 dolarów na giełdzie przez handel za pomocą metody, że sam rozwinął. Nawiasem mówiąc, Nicholas Darwas napisał książkę o tym. Jeśli chcesz, możesz go znaleźć online i przeczytać. Pomimo faktu, że strategia została stworzona dla rynku giełdowego, nie jest mniej skutecznie wykorzystywana na rynku walutowym. A teraz przejdźmy do poznania go bardziej szczegółowo.

Istota metody tradingu Darvas Box

Polega ona na budowie korytarza, w którym porusza się cena instrumentu obrotu. Oferty są otwierane, gdy powstaje nowe maksimum lub minimum.

Zasady tworzenia regionu Darvas nie są skomplikowane. Dzienny wykres cen określa jego maksymalną wartość dla pewnego okresu. To będzie Górna granica korytarza. Następnego dnia widzimy, gdzie cena jest w stosunku do tego poziomu. Jeśli jest jeszcze poniżej poprzedniego szczytu, nie robimy nic. Jeśli cena przekroczyła górną granicę, to przenieśli go na nowy poziom (maksimum). Na początku trzeciego dnia handlowego Przeanalizujmy sytuację ponownie. A jeśli cena jest niższa niż maksymalna z poprzedniego dnia, to możemy założyć, że górna granica obszaru Darwasa powstaje. Jeśli złamał się przez maksimum, a następnie zbudować nowy górny poziom korytarza.

Do budowy dolnej granicy Darvas Box robimy to samo z odpowiednimi poprawkami. Należy pamiętać, że zaczynamy budować dolną granicę tylko po górnej granicy został utworzony. Robimy tę samą analizę. Najpierw oznaczamy minimalny poziom cen za poprzednie dni handlowe. Dolna granica jest uważany za utworzony, jeśli minimalny bieżący dzień jest wyższy niż minimum poprzedniego dnia.

Chociaż zasady tej metody są dość proste, wymagają one pewnych umiejętności od przedsiębiorcy. Aby ułatwić pracę przy budowie Darvas Box można użyć odpowiedniego wskaźnika. W następnym artykule powiem ci o tym.Inga Fiodorowa03.12.2018

Exit mobile version