Analiza Świecznik może być podstawą strategii handlowej i przydatnym dodatkiem do odczytów wskaźników lub graficznej analizy rynku. Znajomość wzorców Świecznik pozwala na zdefiniowanie lepszych sygnałów na wykresie cenowym. Ale czasami nawet jedna świeca może opowiedzieć o sytuacji rynkowej. Jeśli spojrzeć na wykresie, widać, że długie cienie świecowe często pojawiają się na rynku. Są one również nazywane "ogonami". Co mówią o i jak mogą być skutecznie wykorzystywane w ich handlu? To, co mówię w dzisiejszym artykule.

Świeca z długim "ogonem" jako sygnał do wejścia na rynek

Długie cienie świecowe mogą być sygnały, które wskazują na ewentualną zmianę kierunku ruchu cen. Jednakże pojawienie się świecy z długim "ogonem" może być oceniane tylko w połączeniu z innymi czynnikami. A głównym jest silny poziom wsparcia lub oporu. Jeśli Świecznik z długim cieniem powstaje w pobliżu tego poziomu, prawdopodobieństwo przerwy między Świecznik i Świecznik jest wystarczająco wysoki. Sygnał handlowy może również pojawić się w przypadku powstawania Świecznik z "ogon", gdy cena zbliża się do średniej ruchomej.

A teraz przyjrzyjmy się przykładom.

Świeczniki z długimi cieniami dotknąć średniej ruchomej. Może to wskazywać na siłę niedźwiedzi i prawdopodobną kontynuację ruchu minusem.

Oto przykład powstawania świecy z długim ogonem w pobliżu silnego poziomu oporu:

W tym przypadku taka świeca może być uznana za sygnał odwrócenia rynku. Co, jak widać, jest to, co się stało.

Zignoruj fakt, że nie wszystkie długie cienie świecowe mogą być ważne w analizie sytuacji rynkowej. Taka świeca musi koniecznie opierać się na ważnym poziomie. Jeśli jego formacji zbiega się z przeważającą tendencję na rynku, fakt ten zwiększa sygnał do otwarcia zlecenia handlowego. Najlepszym sposobem na wejście na rynek jest posiadanie kilku potwierdzeń wybranego kierunku otwarcia handlu. Z wyjątkiem poziomów napisałem o powyżej, mogą to być odczyty wskaźnika lub uwolnienie niektórych ważnych wiadomości, które determinuje dalszy ruch cen. W każdym razie, możliwe użycie świec z długimi ogonami powinny być znane i zapamiętane. Przede wszystkim, konieczne jest, aby spojrzeć na historię przepływu kursu pary walutowej w obrocie na wykresie i ocenić rolę takich świeczniki w analizie rynku.

Inga Fiodorowa

21.05.2018