donald trump powołał jerome powell na szefa rezerwy federalnej stanów zjednoczonych

2 listopada, na konferencji prasowej, która odbyła się w różowym ogrodzie białego domu, Donald Trump oficjalnie ogłosił powołanie Jerome Powell na przewodniczącego amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Ma 64 lat. Powell jest członkiem zarządu Gubernatorów amerykańskiego banku centralnego w ciągu ostatnich pięciu lat. W ramach Prezydenta George’a W. Busha był zastępcą sekretarza Skarbu USA. Wcześniej był zaangażowany w działalność prawną i inwestycyjną. Jego aktywa wahają się od $21 000 000 do $61 000 000.

Według ekspertów, Trump wybrał tego kandydata, ponieważ Powell wspiera politykę gospodarczą nowej administracji białego domu. Poza tym, rynki będą spokojne o jego nominacji. Jerome Powell jest zwolennikiem polityki pieniężnej prowadzonej przez Janet Yellen. Wielokrotnie stwierdzał, że stopa procentowa powinna być stopniowo zwiększany.

Spotkanie Jerome Powell musi teraz zostać zatwierdzone przez Kongres. Publikacja Politico zauważa, że nie ma wątpliwości co do zatwierdzenia kongresmenów kandydatury Powell. Jednak istnieją obawy, że w przyszłości będzie on przeciągnięty do “Squabbles” między Demokraci i Republikanie.