Dziś będziemy w dalszym ciągu zapoznać się z przydatnymi narzędziami do jakościowej analizy rynku. Chodzi o wzór świeca Double bar. To dość proste. A jeśli jest terminowo zidentyfikowane na wykresie, można otworzyć udany handel.
Ten model jest tworzony z 2 świeczniki z prawie identyczne wznieci lub upadki. Możliwa jest rozbieżność 2-3 punktów. Rozważmy dwa warianty tego wzorca.

Dwa świeczniki uformowane na trendzie wzrostowym mają te same upadki. Oznacza to, że cena nie jest jeszcze w stanie pokonać ten poziom, a zatem prawdopodobieństwo kontynuowania ruchu w górę jest wysoki. Można go kupić.
I druga opcja. Dwa świece utworzone na ruch w dół mają prawie te same maksimum. Wskazuje to na powstawanie poziomu oporu. Możesz rozważyć sprzedaż.

Jak handlować przy użyciu podwójnego baru

Wzór

Warunki otwarcia zlecenia handlowego są bardzo proste. W celu bardziej efektywnego handlu, konieczne jest umieszczenie dodatkowych ważnych poziomów wsparcia/oporu na wykresie lub użyć odpowiedniego wskaźnika w tym celu. Pomogą nam określić, gdzie musimy zablokować zyski i ustawić Stop-Loss.Rozważmy przykład otwarcia handlu:

Tendencja zniżkowa ma wzór Double bar. Maksymalnie dwa świeczniki są takie same. Tuż poniżej poziomu utworzonego przez ten zestaw, umieszczamy oczekujące zlecenie sprzedaży. Stop-Loss i take profit są na najbliższych ważnych poziomach. SL nie powinien być duży rozmiar. Dla pary euro/dolara-nie więcej niż 30 punktów. A TP powinno być 2-3 razy przystanek.
W przypadku trendu wzrostowego warunki otwarcia zlecenia są podobne. Tylko w tym przypadku będziemy zainteresowani wzorem dwóch świeczniki z tymi samymi minimalami.

Zalecenia dotyczące korzystania z paska podwójnego

Dla pomyślnego handlu, należy wziąć pod uwagę następujące:
-сигнал jest dobrze praktykowane na wyższych przedziałach czasowych (4 godziny, dzień);
-открывать zlecenia handlowe powinny być w kierunku głównego ruchu tylko;
-допускается stosowania wzoru trzech świeczników, z tym samym Extrema jest w 1 i 3 Świecznik;
-należy tylko zlecenia oczekujące;
-строго utrzymać stosunek Stop-Loss i Take-Profit;
-если cena przeszła w niezbędnym kierunku odległość równa dwóch SL, przetłumaczymy porządek w bezstratnej jeden;

Przed rozpoczęciem korzystania z Double bar w prawdziwym handlu, trzeba zdobyć doświadczenie z nim na rachunku demo.Inga Fiodorowa17.09.2018