fraktali są często używane przez przedsiębiorców jako narzędzie do analizy rynku. Odpowiedni wskaźnik jest w MT4. Jest w zakładce “Lista wskaźników” (Bill Williams). Dzisiaj będziemy spojrzeć na sytuację rynkową, gdy na wykresie utworzono świecach dwumiejskiej . Dzieje się tak dzieje się w następującym przypadku. Jak wiesz, potrzebne jest pięć świec, aby zidentyfikować fraktal. Tak więc, jeśli maksymalna średnia świeca jest wyższa niż maxima dwóch poprzednich i dwóch kolejnych świec, a przy minimalnym Środkowa świeca jest niższa niż dwie poprzednie dwa i dwie kolejne świece, wtedy mamy świecę dwudkową. Więc może wyglądać tak: Chcę ostrzec, że zawsze konieczne jest czekanie na zamknięcie piątej świecy, a do tego punktu nie dokonać decyzji o obrocie. Jeśli tak się nie skończy, możesz złożyć fałszywe wejście na rynek. Możliwe, że piąta świeca będzie tworzyć ekstremum, który będzie wyższy lub poniżej maksymalnej lub minimalnej świecy. W związku z tym świeca dwuwomacyjna nie zostanie potwierdzona. Zdarza się, że wskaźnik czasami rysuje dwa fraktale przed zamknięciem piątej świecy.

Strategia handlowa

Dwie-figuratywna świeca można uznać za sygnał do wejścia na rynek. Otwarcie transakcji zakupu można oglądać, jeśli jest jeden warunek: górny cień sygnału (dwa wykończony) świeca jest dłuższy niż dno. Co po prostu spójrz na to, aby się tego upewnić. Wchodzimy na rynek na otwarciu szóstej świecy. , odpowiednio, aby otworzyć zamówienie Sprzedam, dolny cień świecy dwóch formalnych musi być dłuższy niż szczyt. Pamiętaj, aby zainstalować utratę zatrzymania. Musi być kilka punktów poniżej minimalnej środkowej świecy (do zakupu) lub kilku punktów powyżej maksymalnej ilości dwuosobowej świecy (do sprzedaży).

Zalecenia dotyczące handlu

Aby ta strategia wykazała dobry wynik, należy wziąć pod uwagę niektóre niuanse. Sygnał zakupu powinien być ignorowany, jeśli w momencie zamknięcia piątej świecy cena była blisko do minimum świecy środkowej (w dolnej trzecim zakresie). Na sprzedaż – blisko maksimum średniej świecy (w górnej trzeciej części zasięgu). Jeśli rozmiar korpusu Środkowej świecy jest znacznie wyższy niż rozmiar cieni, to również lepiej odmówić otwarcia pozycji handlowych. Należy również zrobić, jeśli jest to niedość niemożliwe do ustalenia, które z dwóch cieni jest dłuższe. Dwu szacowana świeca – bardzo prosta metoda handlowa. Niemniej jednak potrzebne są umiejętności. Możesz je zdobyć na wyniku demo. . Inga Fedorova 27.11.2021 Rekordowa świeca dwuetbolowa. Otwarcie transakcji handlowych. Po raz pierwszy pojawił się forex-for-you.ru. .