Cykl trenduDla pomyślnego handlu nie ma wystarczającej wiedzy na temat tylko dwa przyciski "BUY" i "SELL". Ciągłe doskonalenie umiejętności finansowych powinno stać się prawem dla przedsiębiorcy. Istnieją pewne pojęcia na rynku walutowym, że przedsiębiorca musi wiedzieć o. Wśród nich jest cykl trendu. To, co omówimy w dzisiejszym artykule.

Wystarczy spojrzeć na wykresie dowolnej pary walutowej, aby zobaczyć osobliwości ruchu cen. Cytaty nie mogą ciągle rosnąć ani maleć. Każdy silny ruch zakończy się prędzej czy później, ponieważ cena jest pod wpływem dużej liczby różnych czynników. Jak ważne są dla danego instrumentu handlowego określi czas trwania trendu. W związku z tym, możemy zaobserwować zarówno krótko-jak i średnio-i nawet długoterminowe trendy na rynku.

Czas trwania trendu "życie" (cykl) jest niezwykle ważne w handlu Forex. Zrozumienie tego procesu pozwala przedsiębiorcy na ustalenie optymalnych punktów do otwierania pozycji handlowych i zamykania zleceń w czasie.

Etapy trendu

Każdy cykl trendu można podzielić na 4 etapy lub etapy:

  1. Narodziny trendu ruchu
  2. Rozwój trendów
  3. Aby osiągnąć szczyt
  4. Wyginięciem

Pochodzenie trendu jest głównie poprzedzone konsolidacją cen. Następnie istnieje przełom ważnego poziomu, któremu towarzyszy wzrost wolumenu transakcji. Wejście na rynek w tym momencie może skutkować podjęciem dobrego zysku. Jednak, ma również wysoki stopień ryzyka. Ostrożni przedsiębiorcy nie oderwać zamówień na tym etapie. Czekają na potwierdzenie formacji trendu rynkowego.

Po podziale znacznego poziomu, cena zaczyna gwałtownie rosnąć, co wskazuje na rozwój trendu. To jest ten okres, że wielu przedsiębiorców użyć, aby wejść na rynek. Ci z nich, którzy wolą konserwatywny styl handlu otwartych zleceń po korekcie.

Solidny ruch cen kończy się poziomem, który nie może już pokonać. To, co nazywa się szczyt trendu. W tym czasie są pierwsze oznaki słabości kupujących (w tendencji wzrostowych) lub słabości sprzedawców (w tendencji zniżkowej).

W końcowym etapie, tendencja zaczyna "umierać". Po długim ruchu w górę, Cena spada, a po tendencji zniżkowej, cena zaczyna rosnąć. Tym razem jest to najbardziej odpowiedni czas, aby wziąć zysk. Cykl trendu zakończony.

Zrozumienie tego procesu przychodzi z czasem po starannym monitorowaniu zachowań cenowych na rynku.

Inga Fiodorowa

19.11.2018