Wskaźnik, który zostanie omówiony w dzisiejszym artykule, pomoże określić optymalne punkty dla otwarcia pozycji handlowych. Polecam zwrócić na to uwagę.

Wskaźnik Genesis Matrix tworzy swoje sygnały na podstawie analizy czterech innych wskaźników. Zbieżność ich zaleceń jest sygnałem dla przedsiębiorcy wejścia na rynek. Jeden z tych wskaźników znajduje się w standardowym zestawie MT4-CCI. Trzy inne wskaźniki (TVI, T3MA i Gann Hilo) będą musiały zostać pobrane i zainstalowane w terminalu wraz z Genesis Matrix. Znajdziesz je w archiwum, które będę wyłożyć link do na końcu artykułu. Jeśli nie jest to zrobione, wskaźnik Genesis Matrix nie będzie działać.

TVI śledzi aktualny kierunek trendu, a także wskazuje na wykupiony lub oversold stan rynku.

CCI określa siłę rynku i jego ewentualne momenty odwrócenia.

T3MA jest modyfikacja średnich ruchomych.

Gann Hilo jest zoptymalizowany MA.

Transakcje na sygnałach Genesis Matrix

Przed podjęciem decyzji handlowej, należy określić kierunek ruchu na rynku w górnym przedziale czasowym. Powiedzmy, że jesteśmy w obrocie, na M15. Po pierwsze, spójrzmy na wykres godzinowy i jeśli widzimy trend wzrostowy, będziemy zainteresowani zakupem sygnałów tylko na wykresie 15-minutowym. A zatem, jeśli cena H1 przesuwa się w dół, będziemy szukać możliwości sprzedaży.
Jeśli wszystkie cztery wskaźniki są kolorowe niebieskie, oznacza to, że można kupić.
Jeśli wszystkie cztery wskaźniki są pokolorowane na czerwono, można sprzedać.

Nadszedł czas, aby zobaczyć, jak wszystko wygląda na wykresie:

Po wszystkich liniach składających się z kwadratów zostały pokolorowane na niebiesko, można otworzyć pozycję Kup. Sygnał do ustalenia zysku jest pojawienie się co najmniej jeden czerwony kwadrat w każdym z linii. Ale można również użyć innych opcji do zamykania pozycji handlowej. Na przykład, z pomocą Take-Profit. Może być umieszczony w pobliżu ważnego poziomu lub na odległość, która jest 2-3 razy rozmiar SL. I Stop-Loss znajduje się w pobliżu lokalnego extremum.

Jak widzimy, nic nie jest trudne w tym wskaźniku. Sygnały są łatwe do odczytania. Ale dla pomyślnego handlu konieczne jest przetestowanie swojej pracy w handlu demo. Możesz wypróbować różne terminy i pary walutowe. Użycie filtra do jego sygnałów nie zapobiega. Dopiero po otrzymaniu zyskownych statystyk transakcji na rachunku demo, można użyć Genesis Matrix w prawdziwym obrocie.

Pobierz Genesis Matrix wskaźnik:

Genesis-Matrix

Inga Fiodorowa

10.10.2018