Jednym z ważnych pytań w handlu jest wybór metody handlu. Niektórzy przedsiębiorcy wolą cichsze handlu i zdecydować się na handel na zasadzie średnioterminowej. Poza tym zajmuje mniej czasu. Ale, jak pokazuje praktyka, najbardziej popularna metoda zarabiania na rynku Forex jest handel wewnątrz dnia. Pozwala na dokonanie kilku transakcji dziennie i osiągnięcie dobrego wyniku handlowego. Oczywiście, to nie przyjdzie na raz i wymaga wysiłku, wiedzy i doświadczenia. Dziś chciałbym zrobić kilka zaleceń dotyczących handlu śróddziennego. Jeśli przedsiębiorca bierze je pod uwagę, będzie mógł szybko osiągnąć poziom zyskownego obrotu.

Liczba transakcji

Początkujący przedsiębiorcy czasami błędnie wierzą, że więcej zleceń otwierają się w ciągu dnia handlowego, tym więcej można zarobić. W rzeczywistości wynik nie zależy od liczby transakcji. Należy wejść na rynek tylko wtedy, gdy masz sygnały jakości. Jeśli nie są tam, to lepiej powstrzymać się od handlu. Pragnienie, aby zawsze być na rynku, co do zasady, kończy się utratą funduszy.

Instrumenty transakcyjne

Pomimo faktu, że przedsiębiorca ma szeroki wybór par walutowych w handlu, należy handlować nie więcej niż 2-3 instrumentów handlowych. Monitoring par walutowych i ich praktyka handlowa pozwala nam na szybką ocenę sytuacji rynkowej i podejmowanie optymalnych decyzji handlowych. Jeśli handluje się z dużą liczbą par walutowych naraz, zmniejszy to efektywność handlową.

Analiza świec

Ten rodzaj analizy technicznej jest używany przez wielu przedsiębiorców. Należy jednak pamiętać, że analiza Świecznik pokazuje dobre wyniki w przedziałach czasowych od H4 i wyższych. Handel na dzień jest prowadzony na TF przez nie więcej niż godzinę. Dlatego nie zaleca się budowania strategii na analizie wzoru Świecznik.

Zarządzanie

Należy zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie zasad zarządzania w obrocie śróddziennym. Jeśli tego nie zrobisz, kilka przegranych transakcji w ciągu dnia handlowego może nie tylko stać się poważnym test psychologiczny, ale także prowadzić do utraty znacznej części depozytu. Ryzyko dla każdej transakcji nie powinno przekraczać jednego procentu.

Aktualności

Każda strategia handlowa przeznaczona do handlu w ciągu dnia może spowodować poważną porażką, jeśli nie jesteś zainteresowany w harmonogramie wydania ważnych wiadomości. Są to godziny bardzo silny i często wielokierunkowy ruch. W takim przypadku warunki ustanowione w CU mogą nie działać, a otwarte pozycje spowodują straty. Kalendarz wiadomości powinien być monitorowany i wstrzymały się od obrotu, jeśli oczekuje się opublikowania ważnych statystyk.

Podsumowując, chciałbym zauważyć, że w dzień handlu będą skuteczne tylko wtedy, gdy przedsiębiorca ściśle przestrzega dyscypliny. Nie powinno być spontaniczne, emocjonalne decyzje. Ponadto, nie zostawiaj otwartych zleceń na następny dzień w nadziei, że sytuacja zmieni się na lepsze. Po zakończeniu amerykańskiej sesji konieczne jest zamknięcie wszystkich transakcji i odpoczynek przed rozpoczęciem nowego dnia handlowego, który, z pewnością, da nowe możliwości zarobku.

Inga Fiodorowa

17.12.2018