Daleko w XIX wieku, Japońskie świeckie wykresy pojawiły się w Japonii. I niemal w tym samym czasie stworzono grafikę Kagi. Ale jeśli świeczniki od tego czasu nadal posiadają swoją pozycję jako najbardziej popularny rodzaj analizy graficznej wśród przedsiębiorców, to jest niemożliwe do powiedzenia na temat wykresów Kaga. Ta metoda analizy rynku jest rzadko stosowana. Ale moim zdaniem jest niezasłużenie pozbawiony uwagi, ponieważ może przynieść konkretne korzyści w procesie podejmowania decyzji handlowych. Dlatego zdecydowałem się opowiedzieć o Kagi.

wykresy w dzisiejszym artykule

Jak zbudować wykresy Kagee

Tłumaczyć je ręcznie, oczywiście. Ale to zajmie trochę czasu. W związku z tym, przez długi czas teraz, przedsiębiorcy są przy użyciu wskaźnika w tym celu. Po zainstalowaniu go w terminalu handlowym, zobaczymy ten wykres Kagi:

Główną różnicą w stosunku do zwykłych wykresów świecowych i słupkowych jest to, że nie ma osi czasu. To znaczy, że nie ma nic wspólnego z interwałem czasowym. Każda linia powstaje aż do zmiany sytuacji rynkowej, a cena zaczyna poruszać się w innym kierunku. Linia, która łączy linię wzrostu z linią opadania nazywa się ramię. I linii łączącej linię spada do linii wzrostu jest talia. Pionowe linie mogą zmieniać ich grubość i kolor. W związku z tym, mają dwie nazwy, oczywiście, w stylu japońskim: gruby-Yan, cienki-Yin.

Jak handlować na wykresach Kagi

Analizując je, powinniśmy pamiętać o następujących:

pionowe linie wskazują nie tylko kierunek trendu, ale także jego siłę;

cieńsza linia wskazuje na spadek wolumenu obrotów, a grubsza linia wskazuje na ich wzrost;

Dźwignia i talia są punktami odwrócenia ruchu cen.

Wejdź na rynek, tworząc grube pionowe linie po "ramieniu" lub "pasie". I do zamykania transakcji-gdy grubość linii maleje, ponieważ wskazuje na zmniejszenie objętości i ewentualnej zmiany trendu.

Chciałbym również powiedzieć kilka słów o wskaźnikach, które są wykorzystywane do budowania wykresów Kagi. Mogą one mieć różne modyfikacje i mogą różnić się szczegółami, które nie są tak ważne.

Dla początkujących handlowców wykresy Kaga może być trudne do odczytania. Jednak ten problem nie będzie już istnieć z doświadczeniem. Pomimo faktu, że ten rodzaj analizy nie jest bardzo popularny wśród przedsiębiorców, tych, którzy używają Kagi w ich handlu osiągnęły bardzo dobre wyniki.

W celu wypróbowania siebie w tej analizie rynku, trzeba pobrać wskaźnik i przetestować go najpierw na rachunku demo.

Inga Fiodorowa

28.05.2018