Termin “iluzja kontroli” pojawiła się w artykułach o psychologii nie tak dawno temu – 40-50 lat temu. Taki problem naprawdę istnieje w życiu większości ludzi. Wielu z nas uważa, że ​​mogą kontrolować wszystko. Ale jeśli dobrze myślisz, błędność tego stwierdzenia rozumie się. W rzeczywistości nie możemy kontrolować niewiele. Nasze możliwości są tylko w reakcji na to, co się dzieje. Wycena jego roli w jednej sytuacji prowadzi do negatywnych konsekwencji. Dotyczy to różnych obszarów życia i Działalność człowieka, w tym handel. Iluzja kontroli na rynku jest niebezpieczna dla przedsiębiorcy. Zmniejsza efektywność decyzji o obrocie i, w wyniku, pogorszy wyniki handlu. Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo.

Przyczyny iluzji kontroli

takich przyczyn może być wiele. Ale zadzwonię do nich główne. Iluzja kontroli prowadzi niezdolność osoby do obiektywnej oceny sytuacji. Nie może określić granic swoich możliwości. Jego samoocena przekracza Prawdziwy poziom czasami znacząco. Drugim powodem jest bardzo wysokie zainteresowanie pozytywnym wynikiem konkretnej sytuacji. Cóż, wreszcie trzeci przyczyny. Leży w nieporozumieniu istniejącego związku między działaniami, które osoba wykonuje i uzyskane wyniki. Przyczyny te są wzmocnione pod wpływem wielu czynników. Obejmują one takie cechy jak duma, pewność siebie i nadmierny optymizm. Ponadto, jeśli sytuacja się powtarza, osoba wydaje się Ma wszystko pod kontrolą. Wie, jak się wydarzy, a co robić.

Błędy handlowców pod wpływem iluzji kontroli

handlowców, którzy wpadają w pułapkę z iluzji kontroli, zaczynają dokonywać rozwiązań handlowych o zwiększonym poziomie ryzyka. Handlują nawet wtedy, gdy sytuacja rynkowa jest zbyt niepewna i wymaga pauzy. takich handlowców próbuje “zemścić się” na rynku faktu, że nie spełnia oczekiwań. Wierzą, że jest to w ich mocy. Reguły redukcji transakcji Ryzyko handlowcy ignorują, ponieważ uważają, że zawsze będą w stanie zaakceptować rozwiązania operacyjne, jeśli to konieczne. handlowców szukają systemów handlowych, które mają bardzo złożone warunki. Wydaje się im, że tylko takie TCS pozwalają w pełni monitorować sytuację rynkową. Pod wpływem iluzji kontroli, handlowcy przeceniają rolę w narzędziach handlowych do analizy rynku, analityki i prognoz. Iluzja kontroli zadaje uszkodzenie depozytów wielu przedsiębiorców. Aby tego uniknąć, musisz początkowo Zrozumieć prostą prawdę. Trader nie może kontrolować rynku. Może podjąć środki, aby zminimalizować możliwe straty i zwiększenie szans na zysk. Inga Fedorova 20.11.2021 Rekordowa kontrola iluzji. Dlaczego jest niebezpieczna dla przedsiębiorcy. Po raz pierwszy pojawił się forex-for-you.ru. .