Ze względu na włoską matematykę, która żyła przez długi czas, mamy do dyspozycji cały zestaw przydatnych narzędzi do analizy rynku. W tym artykule Porozmawiajmy o jednym z nich. Są to kanały Fibonacciego, które, gdy używane umiejętnie, może ułatwić przedsiębiorcy, aby osiągnąć główny cel. I to zysk z handlu.

Jak budować kanały Fibonacciego na wykresie

Na szczęście nie musimy szukać odpowiedniego pliku w Internecie. Twórcy terminala transakcyjnego MT4 upewniły się, że to narzędzie analityczne jest zawsze w zasięgu ręki. Aby go znaleźć, kliknij “INSERT” w menu MT4, a następnie “Channels”. Wybierz Fibonacciego na liście wyświetlonej opcji.

Kanały Fibonacciego są kilka równoległych linii. Ale przedsiębiorca musi zbudować tylko dwa z nich na wykresie, a reszta zostanie wyświetlona automatycznie. Odległość między liniami jest obliczana na podstawie wielkości kanału głównego i przy użyciu FIBO. Proporcje

Procedura budowania kanału jest następująca. Jego pierwsza linia zbudowana jest na dwóch Maksymach ruchu cen (dla trendu wzrostowego), drugi-na minimalnym ruchu.

Dla tendencji zniżkowej robimy to samo. Tylko w tym przypadku rysujemy pierwszą linię kanału niż dwa minima, a drugą przez maksimum.

Jak korzystać z kanałów Fibonacciego w handlu

Równy kanał zdalny może być zbudowany samodzielnie lub z innymi narzędziami w MT4. Wartość kanałów FIBO jest to, że mają cztery dodatkowe linie. Tutaj pozwalają na optymalizację handlu. Linie te są uważane za wsparcie i odporność na podejmowanie decyzji o zamknięciu wcześniej otwartych zleceń i zysku. Linie te mogą być również wykorzystywane do otwierania nowych pozycji handlowych podczas korekty ceny.

W ustawieniach kanału można dodać linie lub usunąć niektóre z nich, jeśli to konieczne w strategii handlowej. I, oczywiście, można podnieść ich kolor i grubość.

I chcę również, aby ostrzec, że nie polecam zbudować mój handel wyłącznie za pośrednictwem kanałów FIBO. Jednak korzystanie z nich jako dodatkowego narzędzia do oceny sytuacji rynkowej może być bardzo użyteczne.

Podobnie jak w przypadku każdego innego technicznego narzędzia analizy rynku, kanały Fibonacciego powinny być testowane na rachunku demo, zanim będzie można je uwzględnić w systemie handlowym.Inga Fiodorowa16.04.2018