kraje członkowskie opec spotkały się w wiedniu (25.05.2017)

Wiedeń gościł wydarzenie oczekiwane przez uczestników rynku ropy naftowej-spotkanie OPEC.

W wyniku tej umowy oczekiwana decyzja została podjęta w celu przedłużenia porozumienia w sprawie redukcji produkcji ropy naftowej do kwietnia przyszłego roku.

Ministrowie ropy naftowej z krajów, którzy wzięli udział w dyskusji na temat przedłużenia umowy przyznał, że nie osiągnęły jeszcze pożądanego rezultatu. Nadmiar oleju nagromadzonego w 2014-2016 pozostanie taki sam do końca 2017.

Saudyjski minister energetyki Khalid Al-Falikh wierzy, że rynek ropy naftowej będzie w stanie osiągnąć równowagę. Nastąpi to nie później niż w marcu 2018. Wierzy, że w lipcu i wrześniu tempo spadku rezerw ropy naftowej przyspieszy. W pierwszym kwartale przyszłego roku rezerwy zostaną zredukowane do średniej wielkości w okresie pięcioletnim.

Nigerii minister ropy Emmanuel Kachikvu uważa, że przedłużenie umowy OPEC i nie-kartelu producentów pomoże utrzymać ceny na rynku światowym w przedziale $50-60 za baryłkę.<Investors were not satisfied with the decision of OPEC at its meeting in Vienna. were=”” not=”” satisfied=”” with=”” the=”” decision=”” of=”” opec=”” at=”” its=”” meeting=”” in=””></Investors were not satisfied with the decision of OPEC at its meeting in Vienna.> Spodziewali się bardziej zdecydowanych działań i dodatkowych środków.