Dzisiaj zamierzamy smucić się na temat wzoru, który został użyty przez przedsiębiorców jako sygnał o wysokim prawdopodobieństwie zmiany kierunku ruchu cen. To Harami krzyż. Ten wzór jest oparty na świeca Dodge. Powiedziałem już o tym w jednym z artykułów na blogu.

Jak powstaje krzyż Harami

A to się dzieje w następujący sposób. Dodge pojawia się na ruch w dół po silnej niedźwiedzi świeca (z dużym ciałem). A jego ciało musi być wchłaniane przez ciało poprzedniej świecy. Pozwól mi przypomnieć, że Doji jest świeca, która ma bardzo małe ciało lub nie ma ciała w ogóle (cena otwarcia jest równa cenie zamknięcia). Co dzieje się na rynku w takiej sytuacji? Siły niedźwiedzia zaczęły się osłabiać, a byki próbują przejąć ołów. Dodge jest świadectwem ich walki, która nie przynosi zwycięstwo jednej z dwóch grup przedsiębiorców.

W oparciu o rosnący ruch, powstawanie Krzyża Harami następuje ten sam wzór: po silnym Świecznik byka, pojawia się Dodge, którego ciało jest w zakresie ciała poprzedniego Świecznik.

Jeśli wszystkie powyższe jest przedstawiony jako schemat, będzie to wyglądać następująco:

Oczywiście, idealnym wariantem tego wzoru jest to, kiedy Dodge jest całkowicie wchłaniany przez poprzednią świeczkę, czyli nie tylko ciało, ale także cień. Jednak na prawdziwym rynku takie połączenie, jeśli można go znaleźć, jest bardzo rzadkie.

A teraz Zobaczmy przykład wzoru na wykresie cenowym:

Jak widać, na malejącym ruchu po "niedźwiedzi" Świecznik pojawił się Doji Świecznik, którego ciało jest w zakresie ciała poprzedniego Świecznik. Po tym, kierunek ruchu cen zmienił się odwrotnie, czyli do trendu wzrostowego.

Jak korzystać z krzyża nitkowych w handlu

Istnieją trzy opcje do tego. Fani agresywnego handlu, który zawsze towarzyszy zwiększone ryzyko, można otworzyć ofertę natychmiast po utworzeniu wzoru, czyli na otwarciu następnego Świecznik po Dodge.

Ale wolę dwa pozostałe. Możesz złożyć zamówienie oczekujące na minimalnej/maksymalnej Dodge lub poprzedni Świecznik.

W moim przykładzie punkty wejścia mogą wyglądać tak:

Co dotyczy Stop-Loss, zaleca się, aby ustawić go kilka punktów wyższa/niższa niż extremum wzór.

Zalecenia ogólne

Formacje świecowe dają wysokiej jakości sygnały na wyższych przedziałach czasowych: od 4 godzin i wyższych. Krzyż Harami nie jest wyjątkiem.

W celu otwarcia handlu tylko na podstawie faktu, że ten wzór został utworzony na wykresie cenowym. Musimy znaleźć filtr, aby potwierdzić sygnał. Może to być jeden ze wskaźników analizy technicznej. Nie zaszkodzi, aby zobaczyć starszy TF, too. Być może jest też jedna z liczb odwrócenia, co zwiększy sygnał z krzyża Harami.

Inga Fiodorowa

29.10.2018