Mark Carney-o BrexitMark Carney, szef banku Anglii, zwrócił się do Parlamentu. W swoim przemówieniu wyraził poparcie dla projektu porozumienia z Brukselą w sprawie Brexit zaproponowanego przez premiera Teresy Mae. Mark Carney zauważył, że między proponowaną umową a ostateczną umową powinien istnieć okres przejściowy. Jego czas trwania powinien zależeć od sytuacji i, w razie potrzeby, może zostać przedłużony.

Jeśli zrezygnować z okresu przejściowego, może to spowodować poważny negatywny wstrząs dla brytyjskiej gospodarki. Mówi szef banku Anglii. Ostrzegł, że szok Brexit ograniczy działania banku centralnego. Dotyczy to kwestii związanych z rekompensatą za spadek popytu i wsparcia dla sektora bankowego kraju, aby kontynuować udzielanie kredytów.

Mark Carney doradzał również inwestorom, aby nie spodziewali się obniżenia stawki, jeśli "twarda" wersja brytyjskiego wyjścia z Unii Europejskiej miała być wykorzystana.

Thérèse Mae mówił na spotkaniu Konfederacji przemysłu brytyjskiego dzień wcześniej. Stwierdziła, że rząd brytyjski zamierza osiągnąć dobre porozumienie z Brukselą. Ostateczna decyzja o tym, czy porozumienie jest zgodne z interesami krajowymi kraju, zostanie podjęta przez brytyjski Parlament.