metody ograniczania ryzyka w handlu

Rynek Forex wymaga wielu warunków dla stabilnych zarobków. Oprócz wiedzy i doświadczenia, przedsiębiorca powinien mieć skuteczną strategię handlową. Zasady zamykania i otwierania zleceń handlowych są podstawą każdego systemu handlu. Ale nawet jeśli są one starannie przemyślane, handel może spowodować straty dla przedsiębiorcy. Dzieje się tak, jeśli nie zwrócono uwagi na wielkość zleceń handlowych. Transakcje otwarte w dużych ilościach stanowią zagrożenie dla depozytu. I otwarcie zlecenia bardzo małej objętości nie pozwoli przedsiębiorcy zarobić pieniądze. Zysk będzie nieznaczny. Dlatego dla pomyślnego handlu konieczne jest posiadanie umiejętności przy obliczaniu wielkości pozycji handlowej. Zapobiegnie to niepotrzebnym stratom. Techniki redukcji ryzyka, które będę opowiadać o dziś pomogą rozwiązać ten problem. Można je podzielić na dwa typy: stały procent i stałą sumę.

Odsetki stałe

Jest to prawdopodobnie najbardziej popularny sposób na ograniczenie strat. Przedsiębiorca określa wielkość transakcji handlowej jako procent depozytu. Aby zrozumieć, o czym mówimy, spójrzmy na przykład. Załóżmy, że depozyt na rachunku handlowym to $20 000. Przedsiębiorca jest gotowy do ryzyka nie więcej niż 3% kwoty depozytu, czyli 600 dolarów, w każdej transakcji. Stop-Loss zostanie ustawiony na odległość 30 punktów od ceny otwarcia zlecenia handlowego. Oznacza to, że w celu ewentualnych strat, aby nie przekroczyć 600 dolarów, wielkość transakcji powinna wynosić 20 dolarów (600:30). Jeśli zamówienie zostanie zamknięte z zyskiem, następna transakcja może zostać otwarta z dużą liczbą, ponieważ kwota depozytu wzrosła. Innymi słowy, zawsze obliczyć wielkość transakcji na podstawie aktualnej kwoty na rachunku handlowym i procent ryzyka, że mamy ustawione dla siebie. Jak wykazała długoterminowa praktyka handlowców, jego optymalna wartość to zakres od 2 do 5 procent.

Stała kwota

Metody ograniczania ryzyka mogą być różne. Na przykład przedsiębiorca ustala limit rozmiaru transakcji nie jako procent depozytu, ale jako określoną kwotę. Załóżmy, że jest gotów stracić $200 w transakcji. Wielkość Stop-Loss wynosi 40 punktów. Aby móc przestrzegać tego ograniczenia, należy otworzyć zlecenie handlowe w wysokości 5 dolarów (200:40). Chcę podkreślić, że ta metoda ma wady. Najważniejszym z nich jest brak powiązania z wielkością rachunku transakcyjnego. Jeśli sytuacja jest taka, że kilka transakcji z rzędu zostanie zamknięty ze stratą, doprowadzi to do znacznego spadku kwoty środków na rachunku handlowym. Dalszy obrót w ustalonej kwocie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem. Przedsiębiorca musi go zmienić. Zgodnie ze sprawdzoną rekomendacją, stała kwota powinna zostać poddana przeglądowi, gdy kwota depozytu zostanie zmieniona o 20 procent.Metody ograniczania ryzyka w handlu, które powiedziałem Ci o dziś, udowodniły swoją skuteczność. Jeden z nich do wyboru jest do Ciebie. Ale radzę Ci użyć ustalonego procentu. Inga Fiodorowa17.09.2019