posiedzenie zarządu rezerwy federalnej stanów zjednoczonych. podjęto decyzję o podniesieniu stawki.Ostatnie posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej w 2018 zakończyło się zgodnie z oczekiwaniami większości ekspertów, analityków i ekonomistów. Kluczowy wskaźnik został podniesiony o 0,25 punktów procentowych i wynosi obecnie 2,25-2,5%. Ogółem w tym roku USA regulator dokonał czterech decyzji o podniesieniu stawki.

Jerome Powell uczestniczył w konferencji prasowej. Zauważył, że gospodarka kraju wykazuje pewne oznaki spowolnić wzrost. Jednocześnie szereg wskaźników wykazuje pozytywną dynamikę. Zatrudnienie gwałtownie rośnie, bezrobocie spada, a inflacja jest bliska 2 procent.

FRS zmienił swoje prognozy na wzrost produktu krajowego brutto kraju w dół. Według zaktualizowanej prognozy, w tym roku USA wzrośnie o 3 procent zamiast 3,1 procent wzrostu oczekiwanego wcześniej. Prognoza wzrostu gospodarczego dla 2019 spadła z 2,5 procent do 2,3 procent.

Członkowie Komitetu otwartego rynku nie zgodzili się na liczbę podwyżek kursu w 2019. Sześć osób uważa, że stawka powinna być podniesiona trzy razy w przyszłym roku. Pięć osób uważa, że zakład powinien zostać podniesiony dwukrotnie. Czterech członków Komitetu przewiduje jeden kluczowy wzrost stopy.