prezydent mfw christine lagarde przemawia na forum w sankt petersburguSzef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde mówił na forum Petersburga. W swoim przemówieniu nazwała trzy “chmury”, które poważnie zagrażają “burzy” globalnej gospodarki.

Pierwsza chmura jest ogromnym obciążeniem zadłużenia w suwerennych Stanach i korporacjach. Osiągnął $162 000 000 000 000, co odpowiada 220 procent produktu krajowego brutto. Tak duża ilość długu nie została odnotowana w świecie od czasów II wojny światowej.

Kristin Lagarde nazwał drugą “chmurą” “finansową kruchość”. Może to spowodować znaczny odpływ kapitału z gospodarek wschodzących.And finally, the third “cloud” is the desire of some to break the existing system of trade relations in the world. And finally, the third “cloud” is the desire of some to break the existing system of trade relations in the world.> Tendencja ta może położyć kres obecnym zasadom handlu. Wynika to głównie z braku zaufania. I musimy zapobiegać dalszym rozwojowi tego procesu, powiedział szef MFW.

Międzynarodowe forum gospodarcze w Sankt Petersburgu zakończyło się 26 maja. Pracował przez trzy dni. Na forum uczestniczyło ponad 15000 osób, które reprezentowały ponad 100 krajów świata.