Gry para walut obcych: EUR/USD

Na początku lata para walutowa EUR/USD kontynuowała wyścig, który rozpoczął się wiosną. Po posiedzeniu EBC w dniu 6 czerwca, byki na rynku Forex stały się jeszcze bardziej pewni siebie. Wszystko związane z polityką pieniężną pozostawało niezmienione, a szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi podkreślił, że Kontekst makroekonomiczny został ostatnio poprawiony. Statystyki dla czerwca w strefie euro również wyglądają bardziej pozytywnie niż dotychczas. Oczywiście, wszystkie zagrożenia w gospodarce nadal pozostają na miejscu, ale czynniki polityczne obiecują, że są jak najbardziej miękkie.

Głównym pytaniem dla inwestorów było: jaki jest maksymalny wzrost dla euro? Na spotkaniu Federalnej Służby rezerwy, która odbyła się 19 czerwca, eksperci udzieliła odpowiedzi na te pytania. Podczas spotkania ogłoszono, że program QE3 zostanie wycofany w 2014. Oznacza to, że para EUR/USD weszła tendencja zniżkowa, które zadowolone przedsiębiorców ponosi. A teraz powinniśmy tylko spodziewać się spadku z $1,3415.

Pod koniec czerwca, ta para walutowa była poniżej $1,3000, objętych 400 pipsy. W dniu 26 czerwca, przegląd PKB w Ameryce w pierwszym kwartale roku wzbudził wątpliwości co do czasu USA “twardość” polityki, ale niedźwiedzi perspektywa euro nie zmienił.

Przewidywanie dla EUR/USD:

Para naprawia na poziomie poniżej $1,3000, otwierając w ten sposób drogę do zmniejszenia (do $1,2750). Aby poprzedni trend wznowić, para walutowa powinna powrócić do poziomu znacznie wyższy niż $1,3400. Jednak ta funkcja jest teraz bardzo Ghostly.

GBP/USD: wysoka sprzedaż

Dynamiczny ruch pary walutowej GBP/USD w pierwszym letnim miesiącu jest bardzo podobny do dynamiki poprzedniej pary walutowej (EUR/USD). GBP/USD również kontynuował wyścig i przekroczył znak $1,5750. Ale ta para walutowa była również pod wpływem spotkania Fed. Po tym, tendencja odwrócona i pośpieszony w dół, pogłębiając fakt, że CBA opuścił politykę pieniężną bez zmian.

Doprowadziło to do spadku GBP/USD o ponad 500 punktów. Pod koniec czerwca para osiągnęła poziom $1,5200. Przed tym nie było dość potężny niedźwiedzi absorpcji Świecznik, a tydzień później nie było otwarcie z niedźwiedzi Luka skierowana w dół. Na wykresie czerwcowym znalazło to odzwierciedlenie w postaci małej świecy z dość długim górnym cieniem. W czerwcu Wielka Brytania wydała dobre statystyki, ale ze względu na ewentualne ograniczenie programu QE i złagodzenie polityki zwiększa sprzedaż tej waluty.

W tym przypadku sytuacja finansowa w Zjednoczonym Królestwie jest raczej niestabilna. Ma to wpływ na powolne ożywienie gospodarki światowej i pojawiające się wyzwania w UE.

Prognozy dla GBP/USD:

Para pozostanie w trendzie niedźwiedzi. Break-down niższego poziomu $1,5200 pozwoli spadnie poniżej poziomu $1,5000. Głównym celem będzie zmniejszenie do $1,4830. Każda próba przywrócenia będzie wyglądać jak korekta, dopóki para nie jest na poziomie $1,5600.

Następny znak USD/JPY

Oczekuje się, że ta para zakończy miesiąc w małym minus. Należy jednak zauważyć, że pod koniec czerwca Stany Zjednoczone Dolar odzyskał i wrócił do poziomu powyżej 100. Kolejnym czynnikiem wpływającym na poziom pary walutowej może być znak 100 jenów japońskich na jeden dolar. Jeśli para udaje się przebić ten poziom, będzie miał możliwość przetestowania poprzednich maksymalnych (103,70).

Główne poziomy wsparcia są w 93,60, 96.70/97.00. To 38,2% poziomu Fibonacciego, jeśli liczyć od wzrostu września do maja i 90.50-50% poziomu Fibonacciego.

<at the=”” beginning=”” of=”” june,=”” most=”” experts=”” said=”” that=”” shinzo=”” abe’s=”” economic=”” policy=”” was=”” only=”” disappointing.=”” but=”” after=”” a=”” while,=”” ruling=”” party=”” able=”” to=”” strengthen=”” its=”” position=”” and=”” win=”” tokyo=”” elections.=”” data=”” on=”” both=”” retail=”” sale=”” goods=”” industrial=”” production=”” also=”” had=”” an=”” impact.=”” forecast=”” reduce=”” inflation=”” did=”” not=”” come=”” true=””></at><=”” p=””></=””>

Prognozowanie dla USD/JPY:

Prognozy są dość pozytywne-tendencja wzrostowa oczekuje się kontynuować, ale jego wzrost spowolni gwałtownie.

“Czarna australijska” lub para walutowa AUD/USD

Australijski nadal spada w pierwszym miesiącu letnim. Jeśli porównamy z tym, co wydarzyło się w maju, należy zauważyć, że tempo ruchu pary do dolnego paska lekko spowolnione, i były etapy korekty okresowo.

Strefa odwróconej pary walutowej AUD/USD skonsolidowana pod adresem $0.2019/1088. W tym momencie jest maksymalna dla 2009-2010 i minimum dla 2011. W rezultacie, perspektywy AUD/USD pozostał niedźwiedzi. Wsparcie jest w $0,9140 i $0,9000.

Prognoza dla AUD/USD:

Maksymalna stopa wypłaty może wynosić do $0,8850 (co jest jedną setną miesiąca średniej). Na samym początku lipca może być skurczu krótkich pozycjach. Ale australijska waluta na sprzedaż będzie podatna na wzrost poziomu $0.2019/1000.

W pierwszy wtorek lipca Bank Rezerw Australii odbędzie spotkanie. Wszyscy oczekują, że kluczowa stopa procentowa pozostanie niezmieniona (2,75%). Australijska waluta jest poważnie dotkniętych różnych spowolnienia w chińskiej działalności gospodarczej, ponieważ jest głównym partnerem biznesowym Australijczyków. Obniżenie cen surowców również pogarsza się. Ponadto nastąpił niedawną zmianę rządu, która ponownie wpłynęło na nieatrakcyjność AUD dla inwestorów. Ale nikt nie zaprzecza prawdopodobieństwa korekty dla australijskiego.