Site icon Forexdata

Przemówienie Mario Draghiego, prezesa Europejskiego Banku Centralnego (28.11.2016)

Przemówienie Mario Draghiego, Prezesa Europejskiego Banku Centralnego (28.11.2016)

Mario Draghi, szef Europejskiego Banku Centralnego, przemawiając w Parlamencie Europejskim, poświęcono znaczną uwagę kwestii zmniejszenia niepewności w związku z wyjściem Zjednoczonego Królestwa z UE. Uważa on, że brak jasnego planu prowadzenia przez rząd oficjalnych negocjacji z Brukselą w sprawie Brexit komplikuje już trudną sytuację.

Draghi ostrzegł, że konsekwencje dla brytyjskiej gospodarki decyzji o opuszczeniu Unii Europejskiej będą bardzo poważne. Doprowadzi to do osłabienia waluty krajowej i zmniejszenia działalności inwestycyjnej. Negatywny wpływ Brexit na gospodarkę Unii Europejskiej będzie jednak ograniczony.

Szef EBC stwierdził również, że nie jest możliwe dokonanie dokładnej oceny ewentualnych ekonomicznych konsekwencji wyjazdu Zjednoczonego Królestwa z UE w tej chwili. Aby to zrobić, musisz mieć dodatkowe informacje na temat procesu negocjacji, w tym daty rozpoczęcia i zakończenia.

Mario Draghi wezwał Wielką Brytanię do jak najszybszego dostosowania się do nadchodzącego procesu negocjacji w sprawie Brexit. Szef Europejskiego Banku Centralnego zalecił rządowi brytyjskiemu zapoznanie ludności z jego planem działania. Dopiero potem wprowadzamy go do Brukseli.

Exit mobile version