Dziś chcę opowiedzieć o specjalnej grupie narzędzi analitycznych zwanych "wskaźnikami zagranicznymi". Różnią się korzystnie od innych wskaźników, ponieważ sygnalizują dalszy kierunek ruchu cen. Jest to niezwykle ważne dla terminowego otwarcia zlecenia handlowego i osiągnięcia zysku.

Ten typ wskaźnika można znaleźć zarówno w terminalu transakcyjnego MT4, jak i na zasobach Forex, które oferują własny rozwój.

Wskaźniki otwarte w MT4

Może to być przypisane do nich: Stochastic, CCI, RSI. Zasadniczo, są oscylatory, które tworzą swoje odczyty na podstawie prędkości cenowej i danych okresu czasu. Te oscylatory pokazują specjalne strefy, które mogą być dwojakiego rodzaju: wykupienia i wyprzedaży. Jeśli linia wskaźnika znajduje się w jednej z tych stref, a następnie zaczyna go opuścić, wskazuje prawdopodobną zmianę kierunku ruchu cen.

Inne wiodące wskaźniki

W połowie rozwoju przedsiębiorców, chciałbym podkreślić wskaźnik Xprofuter. Algorytm jego pracy opiera się na poszukiwaniu sytuacji w historii, podobnie jak bieżący obraz na wykresie cenowym. Oczekuje się, że historia jest z natury cykliczna. Oznacza to, że jeśli wykres pokazuje sytuację, która już wcześniej była obserwowana, dalszy rozwój zdarzeń może być podobny. Wskaźnik Xprofuter oferuje prognozę ruchu cen instrumentów handlowych na kilka świeczniki do przodu.

Drugi wskaźnik tego typu, który chcę zaoferować Ci jest William36histogram. To również tworzy obszary wykupienia i wyprzedaży, ale w przeciwieństwie do innych narzędzi analitycznych, wyświetla je jako histogram. W chwili, gdy wykres słupkowy osiągnie swój maksymalny lub minimalny (+ 50 lub-50), możesz zacząć brać pod uwagę sprzedaż lub kupno. William36histogram sygnały nadchodzącego odwrócenia ceny nieco wcześniej niż zaczyna się zdarzyć na rynku.

Podsumowując, chciałbym ostrzec, że wiodące wskaźniki, o których mówiłem, nie mogą być jedynym narzędziem do analizy podejmowania decyzji handlowych. Aby zwiększyć dokładność danych wejściowych, należy użyć filtrów.

Przez link poniżej można pobrać Archiwum zawierające pliki wskaźnikowe Xprofuter i William36histogram.z indikatory15.08.2018