Recenzja TraderProf – co mówią inwestorzy

TraderProf znowu jest na czołówce branży brokerów internetowych, zdobywając jeszcze większe zaufanie i grono powracających klientów. Dobra passa tej platformy trwa już dobre kilka lat, a niedawny rozkwit możliwości inwestycyjnych, rosnące zainteresowanie inwestycjami online, między innymi walutami alternatywnymi, i niedawna pandemia, która jeszcze bardziej ugruntowała nas wszystkich w świecie cyfrowym, tylko pomogły sukcesowi serwisu. Jeżeli Ty również rozważasz inwestycję swoich funduszy za pośrednictwem TraderProf, to ten artykuł z pewnością pomoże Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji. Przyjrzymy się tutaj podstawowym informacjom o brokerze, sprawdzimy ofertę, możliwości, a także zaadresujemy niektóre ostrzeżenia TraderProf. Gotowi? Zaczynamy!

Czy w ogóle warto, czyli opinia klientów TraderProf

 

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowej analizy, warto się zastanowić, czy broker internetowy TraderProf jest w ogóle godzien naszej uwagi. Jest przecież tylko jednym z całego morza dostępnych serwisów, co go więc wyróżnia?

Po pierwsze, dobre wrażenie sprawia już pierwszy kontakt z platformą. Mamy do czynienia z ładną, przejrzystą stroną internetową, od razu aktywne jest okienko czatu do rozmowy ze specjalistą, bez żadnych zobowiązań możemy się zapoznać z całą dostępną ofertą, wliczając w to atrakcyjny program partnerski obejmujący trzy stopnie: 

 

 1. Partner internetowy,
 2. Przedstawiciel brokera,
 3. Franczyza.

 

Według powszechnej opinii klientów, TraderProf cieszy się dobrą renomą. Nie pojawiają się żadne szczególnie negatywne opinie o TraderProf, co więcej, wielu klientów chwali serwis i mówi, że korzysta z niego regularnie, jeżeli nie aktywnie inwestując, to doszkalając się korzystając w wolnej chwili z materiałów szkoleniowych i webinariów. 

Poniżej przedstawiam Wam kilka wpisów, które bez problemu znalazłam na forach i serwisach poświęconych inwestycjom, z uwzględnieniem samego brokera TraderProf, jak i inwestycji w kryptowaluty. 

 

Ogólna ocena serwisu na większości forów waha się w okolicach 4 na 5 możliwych punktów, co muszę przyznać, jest dość imponującym wynikiem. 

Opinie o traderprof.com są w większości dobre, przyczynia się do nich nie tylko bogata oferta, z którą za moment się zapoznamy, ale też jakość świadczonych usług i bogaty pakiet dodatków. 

Oferta TraderProf – informacje o brokerze

 

Podstawowe informacje o brokerze internetowym TraderProf są łatwe do znalezienia na ich stronie internetowej. Mówiąc o stronie, muszę wspomnieć o jej prostym, łatwym w nawigacji interfejsie. Mamy tutaj do czynienia z profesjonalną stroną, chronioną odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa, działającą bez żadnych opóźnień, co w przypadku giełdy jest oczywiście kluczową sprawą. Inwestorzy u brokera TraderProf mogą handlować za pomocą dwóch dostępnych platform: 

 1. MetaTrader,
 2. xCritical.

Obie te platformy mają swoją wersję mobilną, dzięki czemu możesz być zawsze na bieżąco ze zmianami na rynku i będziesz mieć pod ręką swój portfel inwestycyjny – zyskasz kontrolę i swobodę transakcji z każdego miejsca na świecie, w tym wypłaty TraderProf, wystarczy, że masz aktywne połączenie z Internetem. 

Oferta kont handlowych obejmuje sześć rodzajów kont, od najprostszego, do najbardziej rozbudowanego, i wiąże się z nieco innymi możliwościami. 

 1. Konto Start – od 500 EUR, daje możliwość handlu parami walutowymi i kryptowalutami oraz towarami, zawiera Webinaria dla początkujących inwestorów.
 2. Konto Bronze – od 4001 EUR, podobnie jak start – możliwość handlu parami walutowymi, kryptowalutami i towarami, zawiera Webinaria szkoleniowe.
 3. Konto Silver – od 15 001 EUR, oprócz handlu parami walutowymi i kryptowalutami oraz towarami, istnieje możliwość handlu indeksami i akcjami (tylko na specjalne żądanie). Klienci Silver mają sesje handlowe z najlepszymi analitykami.
 4. Konto Gold – od 60 001 EUR, handel parami walutowymi i kryptowalutami oraz towarami, możliwość handlu indeksami i akcjami. Dla tych klientów przygotowane są Webinaria na temat globalnych wydarzeń rynkowych.
 5. Konto Platinum – od 100 001 EUR, handel parami walutowymi i kryptowalutami oraz towarami, możliwość handlu indeksami i akcjami. Z kontem Platinum, inwestorzy mają możliwość uczestniczyć w webinariach z zaproszonymi gośćmi.
 6. Konto VIP – od 150 001 EUR, handel parami walutowymi, kryptowalutami, towarami, indeksami i akcjami. Oprócz dostępu do wszystkich uprzednich możliwości, klienci VIP zyskują Zamknięte webinaria VIP.

 

Pełny opis dodatków i możliwości każdego z kont można znaleźć na traderprof.com w zakładce Rodzaje kont. 

 

Logowanie w TraderProf

 

Logowanie w TraderProf jest niezwykle łatwe. W pierwszym kroku konieczna jest jednak rejestracja. W tym celu wystarczy podać swoje dane osobowe, jak imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Po krótkiej weryfikacji Twoje konto jest gotowe do pracy, teraz należy się zalogować.

Ikona logowania znajduje się tuż koło tej o rejestracji, w górnym rogu strony. Do logowania w TraderProf wystarczy podanie e-maila i hasła. Pamiętaj, aby nikomu nie udostępniać tych danych. Teraz możesz już wybrać, które konto chcesz otworzyć, a następnie postępując zgodnie z instrukcjami, wpłacić wymaganą kwotę depozytu i rozpocząć transakcję. 

 

Wypłaty w TraderProf – jak odzyskać pieniądze?

 

Wiele brokerów internetowych boryka się z problemem późnych wypłat. Często sprawa nie zależy od samego brokera, a on specyfiki giełdy. 

TraderProf dołożył wszelkich starań, aby zminimalizować ten problem. Właśnie dlatego, wypłaty w TraderProf są zróżnicowane w zależności od rodzaju posiadanego konta. Dzięki temu, każdy z użytkowników wie, czego mniej więcej może się spodziewać. Oznacza to więc, że dwa podstawowe konta, Start i Bronze zapewniają wypłaty TraderProf w trybie określonym jako Standard. Dalej mówimy już o priorytecie, przy czym ten też został podzielony na zwykły, średni, wysoki i najwyższy priorytet. 

W celu odzyskania pieniędzy od TraderProf należy złożyć specjalny wniosek o wypłatę, dostępny na swoim koncie, oraz spełnić podstawowe warunki zawarte w umowie. Na tym etapie często może dojść do ponownej weryfikacji danych, jest to całkiem standardowa procedura obejmująca między innymi przegląd dokumentów. 

Ostrzeżenie, Oszukiwanie i Oszuści – TraderProf odpowiada

 

Niestety, coraz więcej osób patrzy na inwestycje internetowe jak na szybki sposób na łatwą gotówkę. Kuszą również atrakcyjne bonusy na start. TraderProf ostrzega: jedna osoba może założyć tylko jedno konto handlowe i otrzymać tylko jeden bonus powitalny. Wszelkie próby oszustwa TraderProf są wykrywane na wczesnym etapie, po to, aby uniemożliwić oszustom handel. 

Na kolejne ostrzeżenie TraderProf zasługują szemrane fora inwestycyjne i amatorskie grupy giełdowe. Oczywiście nie ma nic złego w poszerzaniu wiedzy na własną rękę, ale warto trzymać się sprawdzonych źródeł. Takie podejrzane strony, ostatnimi czasy szczególnie te poświęcone kryptowalutom, inwestycji w Bitcoin, Erythraeum, czy inne waluty alternatywne, pełne są oszustów i hakerów tylko czekających na Twój błąd. Zachowaj więc czujność, nigdy nie dziel się z nikim obcym szczegółami swoich inwestycji, a już na pewno przestrzegaj się pobierania linków i programów z niezweryfikowanych źródeł. Wiele z nich może zawierać szkodliwe oprogramowanie mające na celu uzyskanie dostępu do Twoich haseł, portali, kont, a w konsekwencji pieniędzy.