XCritical oprogramowania są niezbędne na rynku finansowym

Aby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób oprogramowanie XCritical zakończyło się sukcesem, warto przyjrzeć się jego historii. Jest krótki i trwa tylko trzy lata. Jednak obecne osiągnięcia firmy nie zostały osiągnięte przez innych w ciągu dziesięciu lat.

Po pierwsze, doświadczeni programiści i entuzjaści byli na początku startu. Pracowali w firmie maklerskiej i, bardziej niż ktokolwiek inny, zrozumiał potrzeby brokera-w tym, co interesuje w pierwszej kolejności. Po drugie, starcie udało się stać się częścią międzynarodowej grupy firm XCritical, która ma biura w Izraelu, Rosji, Ukrainie i na Łotwie. To stało się poważnym czynnikiem, ale nadal nie jeden klucz. Po trzecie, twórcy początkowo mieli swoje własne pomysły, które musiały zostać wdrożone, i mocno wierzyli w ich realizację. Wreszcie, po czwarte, udało im się znaleźć tych samych ludzi podobnie myślących, a w ciągu trzech lat od kilku pracowników i starcie XCritical oprogramowania wzrosła do poważnej firmy z trzema kilkunastu programistów, a to nie jest limit.

Firma planuje rozszerzyć nie tylko ilościowo, ale również jakościowo. Wyznacza on sobie krótkoterminowy cel poszerzenia swojej działalności. Praca wykonywana jest w wolnym harmonogramie, ale przez metody Scrum i Kanban, pozwala zmaksymalizować wykorzystanie zasobów wewnętrznych firmy i dać produkt wysokiej jakości w krótkim czasie. Szczególną uwagę przywiązuje się do rozwoju zawodowego wszystkich członków zespołu.

Co osiągnięto w tym czasie? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest oprogramowanie XCritical. Głównym jednym z nich jest Terminal XCritical, to nie tylko platforma, ale także ogromna liczba analityków z rynków finansowych. Firmy brokerów korzystających z danych analitycznych XCritical znacząco rozszerzają swoje możliwości biznesowe. To narzędzie pracy mierzy KPI sprzedaży i retencji, pokazuje wyniki pośrednie i, ostatecznie, pozwala znacząco zwiększyć zyski. Z XCritical, można analizować każdego menedżera, spojrzeć na poszczególne polecenia i podejmować decyzje przy użyciu dokładnych liczb.

Przed wejściem na rynek produkt firmy przechodzi kilka etapów. Od momentu otrzymania zamówienia od klienta, wymagania klienta są wyjaśnione i przeanalizowane. Następnym krokiem jest opracowanie specyfikacji i projektowania interfejsu. Następnie główny etap, w którym tworzony jest sam produkt. Po jego zakończeniu, jest testowany i identyfikowane są błędy, które są natychmiast poprawione. Produkt jest następnie zintegrowany z systemem klienta i następuje przez pewien czas wsparcie techniczne.

Wszystkie te etapy obejmują zespół profesjonalnych programistów, którzy łączą doświadczenie i młodzież. Stając się członkiem tego zespołu jest dość łatwe-trzeba skontaktować się z firmą przez e-mail lub telefonicznie. Jednak osoba poszukująca pracy musi być przygotowana na pewne wymagania – dyscyplinę, pracę zespołową i skupienie. W zamian, można poprawić swoje umiejętności, uzyskać wysokie wynagrodzenie, premie od firmy, uczestniczyć w licznych imprez firmowych i śmiało nazywać się wśród autorów produktów, które są najbardziej popytu na rynku finansowym.