Forex i inne rynki wymagają opłacalnej strategii handlowej. To zajmie dużo czasu, aby go utworzyć. Efektywność tej pracy będzie wyższa, jeśli przedsiębiorca zna różne metody handlu. Obejmuje to metoda słynnego analityka William Gunn. Jego teoria opiera się na dwóch głównych elementach: analizie historii i korytarzu cenowym. Analiza danych historycznych pozwala nam zidentyfikować sytuacje rynkowe, które mogą się powtórzyć. Korytarze cenowe utworzone przez poziomy (wsparcie i opór) wskazują na ważne obszary. Są one punktem odniesienia dla określenia punktu, w którym można odwrócić trendu. William Gunn zaoferował traderom kilka narzędzi analitycznych. Jeden z nich chcę porozmawiać o tym w tym artykule. To siatka Gunn.

Jak zbudować siatkę Gann

Chcę pamiętać, że wszystkie narzędzia tego analityka można znaleźć w MT4. Są one w terminalu domyślnie. Aby ustawić je na wykresie, kliknij “INSERT” w menu terminala, a następnie “Gann”.

siatka gunn's. co to jest, zasady budowy i użytkowania.

Siatka Gann jest rysowana przez dwa punkty. Może to być dwa minimums, dwa maksymalne lub minimum i maksimum. Odległość między nimi określi rozmiar komórek siatki.Spójrz na przykład:

siatka gunn's. co to jest, zasady budowy i użytkowania.

Jak korzystać z siatki Gann w handlu

Zasada korzystania z siatki jest rzeczywiście bardzo prosta. Przedsiębiorca musi monitorować zachowanie cen w pobliżu granic komórkowych i podjąć decyzję handlową. Transakcje są otwierane zarówno na podział linii tworzących komórki i na odbicia od nich. Gann Grid, podobnie jak inne instrumenty, wskazuje punkt odwrócenia lub korekty trendu.Chcę zauważyć, że handel
ale nie polecam tego narzędzia analizy. Może być…
skuteczny komponent systemu handlu, w którym inne
Metody analizy.Chcę zakończyć ten artykuł, oferując kilka porad na temat handlu z William Gunn:

  • podejmować własne decyzje handlowe, ignorować opinie innych;
  • Po zamknięciu zlecenia ze stratą, zmniejszyć ryzyko w następnej transakcji;
  • unikać otwierania dużej liczby transakcji;
  • Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości swojej decyzji handlowej, to lepiej go oddać;
  • po wejściu na rynek nie zmieniają poziomu Stop-Loss;
  • nie pozwalają na małe zyski i duże straty;
  • nie otwieraj zamówienia tylko dlatego, że jesteś zmęczony czekając na korzystną sytuację rynkową w tym.

Inga Fiodorowa21.05.2019