W celu określenia optymalnego punktu dla otwarcia pozycji handlowej, musimy przeprowadzić jakościową analizę sytuacji na rynku. Wielu przedsiębiorców używać wskaźników, w tym średnich Kroczących, w tym celu. Jednak mają one znaczną wadę-opóźnienie, ponieważ obliczenia używają średnich wartości cen dla poprzednich okresów. Australijski przedsiębiorca hal postanowił pracować nad tym problemem. W rezultacie pojawiła się średnia ruchoma, nazwany przez jego nazwisko przesuwne średniej hali (Hull Moving Average). HMA nie jest późno. Osiągnięto to poprzez optymalizację formuły obliczeń. HAL postanowił średnio po raz kolejny te wartości MA, które zostały obliczone w standardowy sposób.

Średnia ruchoma kadłuba wskaźnik

W celu zapoznania się ze średnią ruchomą HAL, trzeba pobrać i zainstalować odpowiedni wskaźnik. Odbywa się to zgodnie ze zwykłym schematem, który napisałem o w artykule “Cheat Sheet na MT 4”. Następnie otwórz wskaźnik na wykresie:

Ustawienia op. Nie są one inne niż standardowe MA. Głównym parametrem jest kropka. Wartość domyślna to 20. Jeśli wolisz konserwatywny handlu, wartość ta może być zwiększona. Na przykład do 55. W tym przypadku liczba sygnałów będzie znacznie zmniejszona, ale ich jakość wzrośnie.

Jak handlować na średniej ruchomej hal

Hull średnia ruchoma może być używany na dwa sposoby w handlu. Pierwszym z nich jest wejście na rynek, gdy kierunek zmiany linii, co potwierdza zmiana jego koloru. Właściwie, tak sam autor zasugerował za pomocą HMA.

Ponadto, przenoszenie średnia Halal jest używany wraz z innym wskaźnikiem. Może to być, na przykład, MACD lub HMA Arrow. Ten ostatni rysuje dwukolorowe strzałki na wykresie, które są uważane za zalecenia dotyczące otwarcia pozycji handlowej.

Zamknij zlecenia handlowe, gdy pojawi się sygnał do otwarcia odwrotnej kolejności.
Najlepszym sposobem, aby handlować z Hull średnia ruchoma jest otwarcie pozycji handlowej w oparciu o odczyty 2-3 wskaźników, i aby go zamknąć-gdy kolor linii wskaźnika Halal zmienia.

Chcę również zwrócić uwagę na Osobliwością tego wskaźnika. Podczas pracy ze zwykłym iz, ważne jest, aby przekroczyć jego linii cenowej. Nie jest to istotne dla HMA, ponieważ nie ma opóźnienia.

Spróbuj włączyć ten wskaźnik w istniejącej lub nowej strategii handlowej i przetestować swoją pracę w handlu demo.Dla tych, którzy chcą to zrobić, daję link do archiwum. Znajdziesz kolor HMA i strzałkę HMA.Średnia ruchoma Halal:indikator-halaInga Fiodorowa22.10.2018