Site icon Forexdata

Steven Poloz, szef banku Kanady, przemówił na konferencji prasowej

Steven Poloz, Szef Banku Kanady, Przemówił Na Konferencji Prasowej

Szef banku Kanady Stephen Poloz przemówił na konferencji prasowej. Miało to miejsce po kanadyjskim banku centralnym ogłosił swoją decyzję o utrzymanie kluczowego kursu na obecnym poziomie 1,25 procent. To rozwiązanie spełnia prognozy większości analityków.

W swoim przemówieniu Stephen Poloz zauważył, że gospodarka kraju poczyniła znaczne postępy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Jednak na początku tego roku nastąpił niewielki osłabienie wzrostu gospodarczego. Było to związane ze zmniejszeniem dostaw eksportowych i wprowadzeniem zaktualizowanych zasad wydawania kredytów hipotecznych. Problemy z konkurencyjnością negatywnie wpływają na wzrost eksportu.

Szef kanadyjskiego banku centralnego stwierdził również, że stopy procentowe będą pod presją napięć geopolitycznych i konfliktów w handlu światowym. Negocjacje w sprawie NAFTA nadal stwarzają niepewność co do współpracy gospodarczej między Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i Meksykiem. W rezultacie, kanadyjskie firmy nie chcą inwestować w nowy sprzęt. Ostatecznie może to doprowadzić do zmian strukturalnych w gospodarce kanadyjskiej.

Steven Poloz zauważył, że stopy procentowe są obecnie na bardzo niskim poziomie. Jednym z ważnych kwestii dla Banku Kanady będzie ustalenie tempa wzrostu w przyszłości.

Exit mobile version