szef banku anglii, mark carney, wygłosił wywiad do kanału telewizyjnegoMark Carney, szef banku centralnego Anglii, udzielił wywiadu ITV. Zauważył, że deputowani i przedsiębiorcy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Europie uznają ważną rolę okresu przejściowego. Przyczyni się to do złagodzenia konsekwencji Brexit i zawarcia pełnoprawnym umowy handlowej.

Mark Carney podkreślił również, że negocjatorzy rozumieją znaczenie Traktatu o współpracy handlowej i inwestycyjnej między Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską. To ułatwi szok po marcu 2019, kiedy kraj opuszcza UE.

Mark Carney zapewnił, że Bank Anglii podejmie wszelkie niezbędne środki w celu zapewnienia znacznego wsparcia dla brytyjskiej gospodarki. Będzie to realizowane niezależnie od formy porozumienia z Brukselą.

Wiele dużych przedsiębiorstw jest poważnie zaniepokojony powolnym postępem w procesie negocjacji między Londynem a Brukselą. Nie wyklucza to możliwości aktywowania awaryjnego planu działania. Obejmuje ona również odejście spółek do innych krajów regionu.

W dniu 2 listopada brytyjski Bank Centralny postanowił podnieść stawkę do 0,5 procent. To był pierwszy raz w dekadzie.