szef usa fed, jerome powell, wygłosił przemówienieJerome Powell oceniane w ubiegłym roku i przedstawił swoją wizję 2019. Według niego, 2018 był głównie dobry rok dla amerykańskiej gospodarki. Potwierdzają to podstawowe wskaźniki i silny rynek pracy.

Szef rezerwy Fed nie widzi żadnych oznak ewentualnej recesji w najbliższym w przyszłości. Cła nałożone przez Stany Zjednoczone i Chiny nie miały znaczącego wpływu na gospodarkę obu krajów. Jednak protekcjonizm w kontekście konfliktu handlowego mógłby zmniejszyć tempo wzrostu gospodarki światowej. I to jest niepokojące.

Jerome Powell również dotknął zawieszenia USA Rząd. Zauważył, że może to utrudnić uzyskanie pełnego obrazu Stanów Zjednoczonych. Gospodarki.

Szef Rezerwy Federalnej powiedział, że Fed nie ma żadnych planów, aby zwiększyć stawki w tej chwili. Regulator będzie cierpliwie monitorować sytuację w gospodarce kraju. I w razie potrzeby, Fed będzie szybko i elastycznie zmienić swoją politykę.

Podsumowując, Jerome Powell zauważył, że polityka nie może wpływać na decyzje banku centralnego. On jest spokojny krytyk Donald Trump.