waluty towarowe, osobliwości inwestowania na rynku forexWybór instrumentu handlowego jest ważną kwestią w handlu. Prawie każda para walutowa ma swoje osobliwości, wiedząc o tym, które można poprawić jakość własnego handlu, a zatem ostateczny wynik. Jest to temat dzisiejszej rozmowy. Co to jest surowa waluta? Są one źle rozumiane w Internecie. Faktem jest, że czasami takie waluty obejmują pieniądze z krajów rozwijających się, co jest z pewnością źle.

Surowe waluty to waluty krajów, w których surowce dominują w eksporcie. Mogą to być zasoby naturalne lub produkty rolne. Głównym dochodem w budżecie takich krajów jest sprzedaż surowców. Oczywiście, nie tylko kraje rozwijające się na tej liście, ale także kraje rozwinięte. A teraz Porozmawiajmy o walutach towarowych bardziej szczegółowo.

Oleju

Strans, którzy żyją głównie z handlu ropą naftową, są dość liczne. Ale chcę tylko wspomnieć o kilku z nich. Przede wszystkim, to Kanada. Ten kraj jest nie tylko jednym z największych producentów ropy naftowej, ale także jego głównym dostawcą do Stanów Zjednoczonych. Na tej podstawie istnieje korelacja między wartością ropy naftowej, dolara kanadyjskiego i dolara amerykańskiego. Jeśli wzrost cen ropy naftowej, ma pozytywny wpływ na dolara kanadyjskiego. Ale USA nie korzysta ze wzrostu kanadyjskich cen ropy naftowej, a to jest czynnikiem ujemnym dla USA Dolar.

Zależność waluty krajowej od cen ropy naftowej można zaobserwować również w Norwegii, Meksyku i Rosji. W związku z tym, podczas handlu pary walutowe z Korona norweska, Peso meksykańskiego i Rubel, należy zawsze zwracać uwagę na sytuację na światowym rynku ropy naftowej. Te waluty towarowe zależą bezpośrednio od niego.

Rudy żelaza, węgiel i złoto

Ta grupa towarów ma znaczący wpływ na dolara australijskiego. Wydobycie rudy żelaza, węgla i złota stanowi podstawę gospodarki kraju. Jednak w tym przypadku trudniej będzie śledzić relację między rynkami walutowym i towarowym, ponieważ nie będziemy w stanie zobaczyć cytatów węgla i rudy żelaza w MT4. Będziemy musieli szukać ich na odpowiednich zasobach.

Wartość złota wpływa również na waluty afrykańskie. A przede wszystkim, to Rand południowoafrykański.

Rolnictwa

Jeśli chodzi o wpływ wartości produktów rolnych na walutę tego lub tego kraju, Nowa Zelandia dotyczy przede wszystkim. Jest uznanym światowym liderem w produkcji mleka w proszku. W związku z tym sytuacja na tym rynku w dużej mierze określa stawkę dolara nowozelandzkiego. Waluta Nowej Zelandii jest popularna wśród traderów. Ale w celu zwiększenia efektywności handlu na parę NZDUSD, ważne jest, aby monitorować dane aukcji GlobalDairyTrade. W każdym kalendarzu gospodarczym można dowiedzieć się czas ich wydania.

Moim zdaniem, surowe waluty powinny być włączone do wykazu instrumentów handlowych. Są lepsze niż inne pary w przewidując jakość.Inga Fiodorowa08.10.2018