Kontynuuj temat skutecznej metody tradingu Darvas tradera. W poprzednim artykule mówiłem ci o nim. A dziś chciałbym zwrócić uwagę na wskaźnik DarvasBoxes, który zrobi najważniejszą pracę. Ma zamiar zbudować górną i dolną część korytarza. Przedsiębiorca będzie musiał śledzić optymalne punkty za otwarcie transakcji.

Instalacja DarvasBoxes w MT4

Zrób to jak zwykle. Skopiowany plik wskaźnika jest umieszczony w folderze terminala handlowego, który nazywa się "wskaźniki". Dla tych z was, którzy nie wiedzą, gdzie ją znaleźć, Przypomnę ci o procedurze. Aby rozpocząć, kliknij przycisk "Otwórz katalog danych". Ten element menu można znaleźć za pomocą przycisku "plik" w terminalu. W katalogu danych Otwórz folder "MQL4". W tym miejscu znajdziemy to, czego szukamy, folder wskaźniki. Po ponownym uruchomieniu terminalu handlowego, przejdź do "Custom wskaźniki", gdzie DarvasBoxes.

wskaźnik zostanie umieszczony

Z ustawieniami nie trzeba pracować, ponieważ to narzędzie ma tylko dwa parametry, które odnoszą się do koloru granic kanału. Domyślnie jest taka sama dla górnego i dolnego granice. Ale dla percepcji wzrokowej byłoby lepiej, gdyby kolor granic były różne. Więc polecam Ci zmienić kolor jednego z nich na raz.

Sygnały wskaźnikowe

Oglądaj ceny i podejmować decyzje handlowe.

Konieczności zakupu

Jeśli widzimy, że cena przełamała górną granicę korytarza Darvas, możemy rozważyć wejście na rynek przy otwarciu następnej świecy. Może to wyglądać tak, na przykład:

Stop-Loss jest umieszczony pod dolną granicą korytarza. Jeśli chodzi o wsparcie otwartej pozycji handlowej, możliwe są tutaj różne opcje. Na przykład można użyć Trailing Stop lub ustawić Take Profit. Może być 2-3 razy większy niż rozmiar SL, lub może być ustawiony w pobliżu ważnego poziomu oporu. Ponadto, może korzystać z dodatkowych odczytów wskaźnik do zamknięcia transakcji.

Sprzedaż

Sygnał do otwarcia zlecenia SELL to przełom dolnej granicy korytarza Darvas. Stop-Loss umieszcza nieco powyżej górnego limitu. Zalecenia dotyczące zysku są takie same jak w przypadku zakupów. Przykład otwarcia SELL:

Zamówienia

Jak widać, zasady otwierania zleceń handlowych są bardzo proste. Nadal, nie należy rozpocząć handel na sygnały wskaźnika DarvasBoxes na prawdziwe pieniądze na raz. Przede wszystkim, trzeba przetestować swoją strategię w handlu demo. Ta reguła ma zastosowanie do wszelkich narzędzi analizy technicznej.

Wskaźnik pobierania DarvasBoxes:
indikator_darvasboxes

Inga Fiodorowa

05.12.2018