Średnie kroczące są prawdopodobnie najbardziej popularnych wskaźników wśród przedsiębiorców. Ale ich wykorzystanie w prawdziwym handlu nie jest tak skuteczne, jak chcielibyśmy ich być. Wynika to z opóźnień w wskaźnikach. Narzędzie analizy rynku chcę powiedzieć o dziś nie ma takiej wady. Jest to wskaźnik HMA. Jeśli rozszyfrujemy skrót, dostajemy “Średnia ruchoma kadłuba”. Nazwisko autora zawiera nazwisko autora, Hull. Przedsiębiorca postanowił znaleźć rozwiązanie problemu opóźnienia, a Hull to zrobił. Alan Hull zmienił formułę obliczeń, aby wyeliminować opóźnienie średnich ruchomych.

Co zmiana kadłuba w formule obliczania MA

Formuła zwykłej średniej ruchomej z okresem 10 wygląda następująco: (0 + 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 + 9)/10 = 4,5. Wartość wskaźnika będzie się znacznie różnić od ceny za ostatni okres (9). Co jest przyczyną opóźnienia.
Po pierwsze, Alan Hull zaproponował następującą formułę:(5 + 6 + 7 + 7 + 8 + 9)/5 = 7

To już pozwala na odzwierciedlenie sytuacji rynkowej dokładniej, jak 7 jest bliżej ceny ostatniego okresu niż 4,5.
Następnie autor wskaźnika postanowił dodać różnicę między dwiema wartościami do liczby 7:7-4,5 = 2,5. A następnie wartość MA stała 9,5 (7 + 2.5). Oznacza to, że jest zbliżona do aktualnej ceny, a nawet nieco wyższa niż jest, co jest również wadą tego narzędzia analizy, ale nadal nie tak znaczące jak opóźnienie.

Parametry wskaźnika kadłuba

Wskaźnik HMA ma proste ustawienia.

Głównym parametrem jest HMA_Period, który definiuje średni ruchomy okres.

HMA_PriceType-określa typ ceny, która ma być użyta w obliczeniach. Warianty są wskazywane liczbami od 0 do 6. Zazwyczaj pozostawić wartość parametru 0, co oznacza, że obliczenia będą dokonywane na cenę zamknięcia.

Parametr HMA_Method pozwala wybrać metodę obliczania średnia ruchoma: proste, wykładnicze, wygładzone lub liniowo ważone.

Ostatnim parametrem jest VerticalShift. Określa rozmiar przesunięcia w punktach w pionie.
NormalizeValues nie jest znaczący, więc można po prostu zignorować.

Zastosowanie wskaźnika kadłuba w handlu

Na początku Zobaczmy jak to wygląda na wykresie cenowym:

Wskaźnik HMA jest wyświetlany jako Zielona i czerwona linia. Zmiana koloru oznacza zmianę kierunku ruchu cen. Dla jasności, Mam skonfigurować regularne iz z tego samego okresu na wykresie. Myślę, że zgodzicie się ze mną, że wskaźnik Hull odzwierciedla sytuację rynkową dokładniej.
Handlujemy w kierunku przeważającej tendencji rynkowej, która jest wskazana nam przez Hull średnia ruchoma.Pobierz wskaźnik HMA:HMA_indicatorInga Fiodorowa01.08.2018