Prisma Pan jest jednym z wielu modyfikacji popularnego narzędzia analizy technicznej, który jest MACD. Jest skuteczny w ruchu trendów rynkowych. Prisma Pan monitoruje różnicę między dynamiką ceny pary walutowej a odczytem wskaźnika. Innymi słowy, wskaźnik, który rozważamy dzisiaj pozwala nam określić rozbieżność. Jest to sygnał ewentualnej zmiany kierunku ruchu cen. I to jest najlepszy czas, aby otworzyć pozycję handlową.

Ustawienia i parametry

Ten wskaźnik powinien zostać pobrany (link na końcu artykułu) i zainstalowany w MT4. To nie jest trudne do zrobienia. Jednak, jeśli masz jakieś trudności, polecam Ci skorzystać z mojej instrukcji. Można go znaleźć w artykule "Cheat Sheet na MetaTrader 4".

Prisma Pan ma tylko trzy parametry.

Z pomocą parametru bazowego określamy liczbę świeczników, które wskaźnik będzie używać do wykonywania swoich obliczeń.

Wskaźnik ma czerwoną linię sygnałowego. Jego okres jest zdefiniowany przez Signal_SMA_Period.

Cóż, trzeci parametr nazywa się multiplikator. Umożliwia ustawienie wartości przesunięcia histogramu względem ceny. Ta zmienna ma wpływ na zakres, w jakim wskaźnik jest opóźniony lub przewykonywany. Można eksperymentować z tego parametru, aby uzyskać najlepszy wynik.

Prisma Pan w handlu

Decyzje handlowe mogą być dokonywane natychmiast po histogram przecina poziom zero. Jeśli jego kolumny poruszają się od dolnej strefy do górnej strefy, można rozważyć zakupy. A jeśli jest to inny sposób wokół, sprzedaż.

Jest to przykład sygnału do otwarcia BUY:

Zamówienia

Ponadto, można handlować, gdy widzisz rozbieżność na wykresie. Jeśli cena wzrośnie, tworząc następny lokalny maksimum, a szczyty wskaźnikowe zaczęły upadać, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ruch cen zmieni się z góry na dół.

Jeśli cena idzie w dół, tworząc inny lokalny niski, a szczyty wskaźnik zaczynają rosnąć, możemy oczekiwać, że ruch cen do zmiany od dołu do góry.

Chcę ostrzec, że należy używać tego wskaźnika ostrożnie i nie ufać jej sygnały całkowicie. Jak napisałem powyżej, to działa dobrze podczas trendu. Jeśli rynek obserwuje mieszkania, można uzyskać wiele przegranych transakcji. Aby temu zapobiec, lepiej nie używać Prisma Pan w tym okresie rynkowym. Jest on przeznaczony do stosowania tylko jako dodatkowe narzędzie do analizy rynku. I oczywiście, jego praca musi być testowany na rachunku demo.

Pobierz Prisma Pan:

prisma_pan

Inga Fiodorowa

05.09.2018