To narzędzie do analizowania sytuacji rynkowej jest niezasłużenie zapomniane przez wielu przedsiębiorców. S-RoC wskaźnik może być dobrym dodatkiem do niemal każdej strategii handlowej. Algorytm jego pracy jest dość prosty. Porównuje wartości wykładniczej średniej ruchomej na bieżącym rynku dla wcześniejszego okresu. Uzyskane dane są prezentowane na wykresie w postaci krzywej linii. Jest on wyświetlany w osobnym oknie.

Montaż S-RoC w terminalu handlowym

Chcę Cię ostrzec, zanim cokolwiek innego, że nie ma takiego wskaźnika w MT4. Więc będziemy musieli go pobrać i zainstalować go. Znajdziesz odpowiedni link na końcu artykułu. Przypomnę ci, co robić.

Zacznij od kliknięcia "Otwórz katalog danych" w menu MT4. Pojawi się okno, w którym trzeba będzie znaleźć "MQL4" folder i "wskaźniki" w nim. W tym miejscu należy umieścić plik wskaźnika. Następnie należy ponownie uruchomić Terminal handlowy lub użyć elementu "Update" w "Navigator".

Ustawienie wskaźnika

Parametry w ustawieniach tego wskaźnika są tylko dwa: MAPeriod i ROC_Period. Pierwszy z nich może być użyty do ustawienia okresu wygładzania. Chcę zauważyć, że jeśli ustawisz go na 1, nie będzie wygładzanie. Z pomocą drugiego parametru można określić liczbę Świecznik względem bieżącego, którego wartość będzie używana w obliczeniach. Domyślnie ustawienia te są ustawiane na poziomach 13 i 21.

Jak korzystać z S-RoC w handlu

Dostępne są dwie opcje.

Pierwszy z nich oznacza wejście na rynek po wskaźnik tworzy koryta lub szczyt. Są one poniżej/powyżej poziomu zerowego. Jednak ten wariant wymaga poważnego filtrowania sygnałów za pomocą innych narzędzi analitycznych. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie skutecznie handlować.

Na wykresie wygląda tak:

Drugi, bardziej korzystne, wariant za pomocą wskaźnika jest połączony z rozbieżność śledzenia. Gdy zostanie utworzona, można otworzyć transakcji.

Jest to przykład rozbieżności. Jak widać, sprzedaż przyniesie bardzo dobry zysk dla przedsiębiorcy.

Wskaźnik ten jest bardzo użytecznym narzędziem w handlu. Ale tylko wtedy, gdy filtr jest używany. Można również spróbować zmienić parametry, ale trzeba to zrobić tylko na rachunku demo.

Jeśli jesteś zainteresowany S-RoC, można go pobrać tutaj:

S-RoC

Inga Fiodorowa

11.07.2018