Dziś chcę opowiedzieć o narzędziu analizy technicznej, które może być użytecznym składnikiem strategii handlowej. Wskaźnik VPFx rysuje histogram na wykresie cenowym, których wiersze wskazują liczbę znaczników dla każdej wartości ceny. Maksymalny wskaźnik stanowi ważny poziom, który może być wykorzystany w procesie podejmowania decyzji handlowych. Jest wyróżniony na wykresie niebieską linią.Instalacja wskaźnika w terminalu transakcyjnego MT4 jest wykonywana zgodnie ze zwykłym schematem. Na wykresie VPFx wskaźnik wygląda następująco:wskaźnik vpfx pokazujący objętości kleszcze

Parametry wskaźnika VPFx

Parametr okres zakres może służyć do określenia do wskaźnika okres czasu w minutach, które powinny być używane w obliczeniach.
Histogram, który wyświetla wielkość znaczników w ciągu dnia handlowego, nazywa się klastrem. Parametr zakres sądu umożliwia wybranie liczby klastrów, które mają być widoczne na wykresie.
Parametr Step trybu jest liczbą wartości histogramu, z których wskaźnik oblicza tryb. Tryby są największymi woluminami przez określony czas.
Inne parametry w ustawieniach wskaźnika służą do wizualnego projektowania histogramu (kolor, Szerokość linii). Nie wpływają one w żaden sposób na odczyty wskaźnika.
Oprócz ustawień samego wskaźnika, należy zmienić coś w ustawieniach wykresu. Aby to zrobić, Otwórz zakładkę “wykresy” terminala handlowego i ustaw maksymalną możliwą liczbę pasków w historii i oknie.
A teraz przejdźmy do kwestii praktycznego zastosowania wskaźnika.

Zalecenia dotyczące używania VPFx w handlu

Oczywiście, nie można handlować tylko na ten wskaźnik.
Strategia handlowa powinna obejmować inne narzędzia do analizy sytuacji na
podejmowania decyzji o wszczęciu transakcji.Należy zwrócić uwagę na jasne, niebieskie linie, które
są znaczące i można je uznać za
silne wsparcie lub poziomy oporu.Jeśli cena osiągnęła mody, a inne wskaźniki dają sygnały
Aby otworzyć pozycje transakcyjne, oznacza to, że teraz jest dobry czas, aby wprowadzić
na rynku.VPFx wskaźnik może być również używany do zamykania zleceń handlowych. Jeśli cena dotknęła niebieskim poziomie, a inne instrumenty analizy technicznej wskazują na zmianę trendu, lepiej jest zamknąć aktywne zlecenie lub przenieść je do pozycji bezstratnej.Ja polecić ów ty rozważać ten Techniczny Analiza narzędzie pod kątem możliwy używać w twój handlowy. Ale trzeba oszacować jego efektywność w handlu demo wcześniej.indikator_VPFxDownloadInga Fiodorowa19.07.2019