Przedsiębiorcy często wyszukają nowe wskaźniki. Ale oni całkowicie zapomnieć o narzędziach analitycznych utworzonych dawno temu. I są one nadal bardzo przydatne w handlu. Przykładem tego jest wskaźnik ZigZag. W celu wykorzystania go z powodzeniem w handlu, konieczne jest, aby wiedzieć o niektórych osobliwości i możliwości tego narzędzia analizy. A dziś chcę wam opowiedzieć o tym.

Ustawienia wskaźnika ZigZag

Należy zauważyć, od razu, że wskaźnik ten jest dostępny w MT4. Można go znaleźć za pomocą pozycji menu terminala “lista wskaźników”-“Custom”.

Zanim dostajemy się do parametrów, będę wyjaśnić istotę tego narzędzia analizy. ZigZag określa znaczące maksimum i minimalne ceny i rysuje proste linie przez te punkty. Jego widok na wykresie odpowiada jego nazwie-jest to linia łamana lub zygzak. Zasadniczo przechwytuje główne kierunki ruchu cen i czyni je wyraźnym.W ustawieniach-tylko trzy parametry.

Z Depth parametr, można ustawić wartość wskazującą liczbę świeczniki, które powstały od ostatniego przerwania. Ich wskaźnik będzie ignorować przy określaniu następnego extremum.

Parametr odchylenia jest przeznaczony do ustawiania minimalnej liczby punktów między świeczniki, które nie zostaną wygładzone.

I na koniec, Backstep parametr wskazuje minimalną liczbę świeczniki, które mogą być między przerwami.

Jak wskaźnik ZigZag może być stosowany w handlu

Istnieje kilka opcji:

    • linie wskaźnikowe mogą być użyte do określenia kierunku trendu przy użyciu jego Ekstrema;
    • Dzięki ekstremalnym punktom można budować Ważne poziomy;
    • linie wskaźnikowe ułatwiają znajdowanie figur graficznych;
    • jonów jest przydatnym dodatkiem do innych narzędzi analitycznych, takich jak Wstęga Bollingera;

Jonów

  • Obliczenia Elliot Waves staną się łatwiejsze z użyciem tego wskaźnika.

Plusy i minusy wskaźnika ZigZag

Mam już w zasadzie mówił o jego zalety powyżej. Mogę dodać kilka słów o tym. ZigZag jest uniwersalnym narzędziem. On działa dobrze na różnych TFs i pary walutowe. Jego zastosowanie eliminuje negatywny wpływ na obrót hałasem.

Co dotyczy wad, uważam tylko jeden ważny. Ostatnia linia wskaźnika jest ponownie rysowane zgodnie ze zmianami sytuacji rynkowej. To sprawia, że trudno przewidzieć dalsze ruchy cenowe.

ZigZag wskaźnik może być skutecznie stosowany jako dodatkowy składnik strategii handlowej.Inga Fiodorowa18.07.2018