wskaźniki wycofywania w celu określenia najlepszych punktów wejściaWiększość strategii handlowych obejmuje handel trendu. I to całkiem rozsądne. Jest to oferty otwarte w kierunku przeważającej tendencji rynkowej, które mają większe szanse na sukces i pozwalają uzyskać duży zysk. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że otwarcie zlecenia według trendu jest bardzo prostym zadaniem. Jednak w praktyce nie jest to całkiem tak. Istnieją łapówki w każdym ruchu trendu. Jeśli otworzysz pozycję handlową bez uwzględnienia tego faktu, możesz przejść od razu do minus dla korekt. Aby temu zapobiec, istnieją wskaźniki wycofywanie, że będziemy rozmawiać o dziś. I na początek, będę mówić o dwóch głównych zastosowań z nich.

Używanie wskaźników wycofywania

Wskaźniki wycofywania umożliwiają:

  • Znajdź optymalne punkty, aby otworzyć transakcje według trendu. Jeśli wchodzisz na rozwijający się rynek przy minimalnej korekcie, możesz zwiększyć zysk. Odpowiednio, na tendencję zniżkową, wejście na maksymalną korektę pozwoli również na zwiększenie wielkości zysku. Ponadto, wycofywanie zmian to dobry czas, aby otworzyć dodatkowe pozycje handlowe w kierunku głównego ruchu.
  • Zamknij zamówienia, gdy pojawią się sygnały możliwego wycofania. Co więcej, czasami Korekta jest rzeczywiście zwiastuna zmiany kierunku ruchu cen i wyjście będzie bardzo terminowe.

Przykłady działania wskaźników wycofywania

Wskaźniki tego typu są wiele. Można je znaleźć zarówno w terminalu transakcyjnego MT4, jak i w sieci. Stochastic mogą być używane ze standardowych wskaźników do śledzenia możliwej korekty. To się robi w następujący sposób. Linia stochastyczna rośnie w ruchu rosnącym. Od tej chwili przecina linię, powyżej której znajduje się strefa wykupienia, można oczekiwać korekty ceny. W tym czasie nie zaleca się wejść na rynek w kierunku trendu. Analogicznie, można monitorować sygnał wycofywania na trendu wyraźnej tendencji spadkowej również. Tylko w tym przypadku, fokus będzie w strefie oversold.Przykład zastosowania stochastycznego:

Ponadto można użyć, na przykład, wskaźnik Barry, aby określić prawdopodobne wycofywania. To Narzędzie analizy rynku rysuje poziomy wsparcia i oporu na wykresie, w pobliżu którego może nastąpić wycofanie:

Wskaźnik forex Glaz, który mówiłem ci o wcześniej w jednym z artykułów blogu, nadaje się również do tego celu. Oczywiście, istnieją inne opcje.

Ci, którzy wykorzystują strategię trendu w handlu powinny obejmować wskaźniki spadku. Zmniejszy to ryzyko i zwiększy zyski.Inga Fiodorowa13.06.2018