Dziś chcę opowiedzieć o modelu Świecznik, który pokazuje wysoki odsetek treningów. Jego pojawienie się na wykresie cenowym jest szansa dla przedsiębiorcy, aby wejść na rynek na początku nowego ruchu. Szyny sygnałowe sygnalizatory ewentualnej zmiany trendu rynkowego. Niezależnie od strategii handlowej używasz, przy użyciu modeli Świecznik poprawi jakość sygnałów i wynik handlowy.

Co to jest wzór szyny

Ten wzór składa się z dwóch świeczniki, które mają różne kierunki. Ponadto, powinny one mieć duże ciała o tej samej wielkości i małych cieni.

Najlepiej wygląda tak:

Pierwszy z dwóch świeczniki nazywa formowania Świecznik, a drugi Świecznik nazywa Świecznik sygnału.

To jest strona techniczna wzoru. Co się dzieje na rynku? Co do zasady, szyny są tworzone na wykresie, gdy duże graczy opuścić rynek po silnym ruchu trendu. W związku z tym tendencja jest nagle przerwana i dynamika cen zmienia swój kierunek, ponieważ istnieją uczestnicy z przeciwnych zleceń na rynku. Ponadto zlecenia ograniczające mogą powodować gwałtowne zmiany trendu. W tym przypadku, oczywiście, mówimy również o dużych graczy rynkowych. Są jedynymi, które mogą mieć tak znaczący wpływ na rynek.

Jak handlować na szynach

Zasady handlu są bardzo proste. Śledzenie wzoru na wykresie. A potem rozważamy możliwość otwarcia pozycji handlowej w kierunku świecy sygnałowej. Jednak aby zmniejszyć ryzyko wejścia na rynek fałszywym sygnałem, należy zwrócić uwagę na dodatkowe czynniki.

Jakość sygnału wzrasta, jeśli:

Tworzenie wzorców było poprzedzone silnym i długoterminowym trendem;

Rozmiar ciał Świecznik wzór jest większy niż ciało poprzedniego Świecznik;

Tworzenie modelu odbywa się na tle dużych objętości;

szyny pojawiły się w pobliżu silnego poziomu wsparcia lub oporu;

Wysoka zmienność rynku.

Dla fanów agresywnego handlu, rynek jest wprowadzony na etapie wypełniania formacji Świecznik sygnału. Dla tych, którzy wolą bardziej ostrożny handlu, najlepszym rozwiązaniem jest otwarcie handlu po zamknięciu drugiego Świecznik wzór na otwarciu następnego.

Stop-Loss należy umieścić kilka punktów poniżej/powyżej minimalnej/maksymalnej ceny wzoru.

Cóż, istnieją różne sposoby, aby ustalić zysk. Wariant klasyczny: zestaw take profit, który jest trzy razy wyższy niż SL.

Podsumowując, proponuję zobaczyć, jak wzór szyny wygląda na prawdziwym wykresie:

Inga Fiodorowa

14.05.2018