Wskaźnik sygnału trend Skdon może być udany dodatek do lub nawet podstawę dla strategii handlowej. Więc polecam, aby zwrócić na niego uwagę. To narzędzie analityczne jest przeznaczone do obrotu na ruch trendu. Jeśli na rynku obserwuje się płasko, jego sygnały powinny być ignorowane.

Montaż i regulacja wskaźnika

Pobrany plik z pełnym wskaźnikiem jest instalowany w MT4 jako standardowa instrukcja instalacji tutaj. W ustawieniach są tylko dwa parametry:

  • Metoda MA-rodzaj średniej ruchomej, których odczyty są podstawą pracy wskaźnika;
  • Okres MA to jej okres.

Drugi parametr wpływa na stopień czułości wskaźnika. Zaleca się określenie małej wartości dla dużych ram czasowych. Dla małych TFs wartość parametru powinna zostać zwiększona.

Konieczne jest, aby pracować z ustawieniami i wybrać optymalny wariant w zależności od typu strategii i zmienności pary walutowej.

Wskaźnik trendu Skdon sygnał może być używany w handlu dowolną parę walutową i na dowolnym timeframes.

Nawiasem mówiąc, nie jest odrysowany, co jest silną zaletą tego narzędzia analizy sytuacji rynkowej.

Sygnały otwarcia pozycji handlowej

Są bardzo proste. Nie będzie trudno otworzyć ofertę nawet dla początkujących przedsiębiorców.

Spójrz na wykresie:

Sygnał, aby otworzyć zamówienie BUY jest niebieska strzałka, pręty wskaźnika są również kolorowe niebieskie.

Sygnał, aby otworzyć zlecenie SELL jest pojawienie się czerwona strzałka, pręty wskaźnika stają się czerwone zbyt.

Jeśli strzałki pojawiają się jeden po drugim i są blisko siebie, oznacza to, że rynek nie zdecydował się na kierunku. W takiej sytuacji właściwym rozwiązaniem jest odmowa wejścia na rynek.

Sygnał trendu skdon musi być filtrowany. Aby to zrobić, należy wybrać dodatkowe Narzędzie analizy technicznej. Na przykład można użyć Stochastics. Jeśli pojawi się niebieska strzałka, jeśli opuści strefę, która wskazuje oversold, to taki sygnał kupna można zaufać więcej. Sygnał sprzedaży (czerwona strzałka) może być potwierdzona faktem, że Stochastics są w obszarze, który wskazuje wykupienia. Stochastic, oczywiście, nie jest jedyną opcją filtru. Każdy dodatkowy wskaźnik wyboru może być dołączony do systemu.

Korygowanie parametrów i filtrowanie powinno odbywać się na rachunku demo. I dopiero po uzyskaniu pozytywnych statystyk, możemy przejść do prawdziwego handlu.

Pobierz sygnał trendu Skdon:

skdon_trend_trend_signal

Inga Fiodorowa

12.09.2018